Science slam na UK

Co je Science slam?

Science slam je formát, který má pomoci popularizovat vědu a výzkum. Je to soutěž, při níž vědci formou stand up výstupu představují své zajímavé vědecké a výzkumné projekty. Před samotnou soutěží se vědci účastní workshopu prezentačních dovedností, které pak mají co nejlépe využít ke svému vystoupení. Z vědců se tak stávají vlastně herci a z publika porota, která rozhoduje o nejlepších. Vítězové domácích (školních) kol se pak účastní meziuniverzitní soutěže a turné po školách a dalších reprezentativních akcích po celé České Republice. Mohou tak veřejnosti ukázat, že věda a výzkum mají své místo na této planetě a že se tu stále děje něco nového a zajímavého, co lze sdělit laické veřejnosti v jednoduché a zábavné podobě. Samotná prezentace trvá šest minut a není dovoleno používat audiovizuálních pomůcek. Mimo to se však kreativitě meze nekladou. Pojďte nám tedy pomoci ukázat veřejnosti novinky a zajímavá zákoutí z oblasti vědy a výzkumu.

Science Slam na Univerzitě Karlově

- Science slam je nový projekt Univerzity Karlovy, je to příležitost setkat se tváří v tvář s vědci, kteří poutavým, zajímavým a zábavným způsobem prezentují témata z oblasti současné vědy a výzkumu.

- Science slam je soutěž, při které se vědci stávají herci a populární formou stand up výstupu prezentují veřejnosti své myšlenky a nadšení pro vědu. Porotou je publikum.

- Je to možnost setkat se s přáteli, kolegy i jinými zajímavými lidmi, pobavit se, popovídat si a dozvědět se o nových tématech, případně i navázat nové kontakty a spolupráce.

Co se očekává od soutěžících?

- Šestiminutová prezentace, v níž představí svůj vlastní výzkum či vědecký projekt.

- Schopnost během krátké chvíle vysvětlit složité věci jasně, jednoduše a zábavně širší laické veřejnosti.

- Kreativita v podobě pomůcek a propriet k prezentaci. Audiovizuální pomůcky nejsou povoleny.

Co se očekává od publika?

Mysl otevřená novým myšlenkám, chuť dívat se, poslouchat a smát se.

• Upřímnost a spravedlnost při hodnocení výkonu každého vystupujícího.

• Schopnost hodnotit, jak jste danému výzkumu porozuměli, jak jste se u něj bavili a jaký byl celkový dojem z jednotlivých vystoupení.

Registrace pro aktivní účastníky

Více na: