• Akce
  • Kurzy a semináře

Kurzy a semináře

‹  Listopad 2018  ›

ČtSoNe
1234
PoÚtStČtSoNe
567891011
PoÚtStČtSoNe
12131415161718
PoÚtStČtSoNe
19202122232425
PoÚtStČt
2627282930

1. listopadu 2018

Kritické myšlení – jak neklamat sami sebe

Interaktivní seminář je zaměřený na to, jak kritické myšlení rozvíjet u sebe a odhalovat klamavé informace a vlastní mylné názory. Vyzkoušíte si, jak se rozhodujete a přemýšlíte. A dozvíte se, jak to zlepšit. Pokud totiž nerozpoznáme klamy ve vnímání a úsudku, vede to logicky k chybným rozhodnutím a horším výsledkům.


6. listopadu 2018

Sebepoznání – jak zvýšit osobní efektivitu

Jak být více sám sebou? Jak nestát sám sobě v cestě? Znáte své silné stránky, na kterých můžete stavět? Tento seminář vám umožní zastavení a inspirující hledání cest k sobě samému a druhým kolem nás.


10. listopadu 2018

Informační den Univerzity Karlovy

Uvažujete o studiu na Univerzitě Karlově? Navštivte Informační den UK. Formou prezentací jednotlivých fakult v posluchárnách a na informačních stáncích představíme naši studijní nabídku. Uvítáme všechny zájemce o studium – přijďte a zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.


12. listopadu 2018

Možnosti studia v zahraničí pro studenty lékařských fakult

Seminář o studiu v zahraničí je zaměřen výhradně na ty možnosti, které se nabízejí studentům lékařských fakult, medikům. Tato cílová skupina je totiž, co do variability nabídky mobilit, skupinou nejvíce omezenou a nadto (kvůli svému zaměření) v kontextu mezinárodního studia značně specifickou, rádi bychom jí proto prostřednictvím této akce věnovali více pozornosti.


15. listopadu 2018

Jak rozvíjet a uplatňovat kreativitu v profesním životě

Seminář je určen pro všechny, kteří chtějí posílit svou schopnost tvořivého přístupu ve svém životě, rozvinout kreativní myšlení a získat tím více energie a lépe poznat sami sebe. Pro ty, kdo se chtějí rozvíjet a vnímají důležitost flexibilního a tvořivého přístupu v životě, profesním a osobním. Kurz nevyžaduje žádnou předchozí zkušenost s technikami tvořivosti.


15. listopadu 2018

Lékaři bez hranic

O zkušenosti s medicínou za hranicemi západního světa promluví MUDr. Tomáš Šebek, který se s mezinárodní humanitární organizací Médecins Sans Frontières vydal na celkem pět misí do třech zemí - Jižní Súdán, Afghánistán, Haiti.


20. listopadu 2018

Seminář Work-life balance

Přijďte se dozvědět, o čem je koučink a jak vám může pomoci při harmonizaci pracovního a osobního života.

Účastníci semináře se budou moci po jeho skončení objednat na zkušební koučovací konzultace s naší lektorkou a profesionální koučkou Ivanou Štěrbovou.


22. listopadu 2018

Možnosti studia ve Francii, Belgii a NIzozemí

Rádi byste v rámci svého studia vyjeli na studijní pobyt do Francie, Belgie či Holandska? Přijďte si poslechnout, s jakými zážitky a zkušenostmi se vrátili ti, kteří studovali na univerzitách právě v těchto zemích.


28. listopadu 2018

Den pro doktorandy

Zveme vás na semináře věnované akademickému psaní z různých úhlů a na jeden navíc, věnovaný timemanagementu. Těšit se můžete na: Turnitin, elektronický systém pro prevenci plagiátorství, Academic Writing in English s rodilou mluvčí, Nástrahy akademického psaní z pohledu redaktora a

interaktivní seminář Jak sladit rodinný a pracovní život (a studium).


29. listopadu 2018

Selfmanagement aneb kdo jsem a kam jdu

Málokdo si tyto otázky nikdy nepoložil. Málokdo si však

na ně dokázal správně odpovědět. Přesněji, našel odvahu si na ně vůbec odpovědět… Máte-li tedy odvahu :-), přijďte společně rozklíčovat charakteristiky k vlastnímu poznání a lepšímu pochopení sebe i ostatních, naučit se pracovat s vlastní jedinečností, ukázat si, jak „mít, co chceme a chtít, co máme“, hledat

a rozpoznávat životně důležité věci, a dosáhnout tak většího souladu po stránce osobní i pracovní.


4. prosince 2018

Techniky duševní práce – jak se efektivně učit

Cílem semináře je seznámit se s technikami duševní práce a prohloubit své schopnosti zpracovávat informace. Zaměříme se na oblast učení se – jak si lépe pamatovat informace, jak účinně využívat mozkovou kapacitu, jak lze rozvíjet schopnost se soustředit a vytrvat při studiu.


4. prosince 2018

Možnosti studia v USA a Kanadě

Seminář je určen všem, kteří zvažují vyjet na studijní pobyt do USA nebo Kanady. Seznámíme vás s typy programů, v rámci kterých je možné vycestovat, s příslušnými administrativními kroky i možnostmi financování.


5. prosince 2018

Advent na Univerzitě Karlově

Srdečně zveme všechny studenty, zaměstnance a absolventy Univerzity Karlovy na tradiční vánoční setkáni na půdě rektorátu UK. Letos bude program spojen s mikulášskou nadílkou a chybět nebudou také dětské dílničky, proto neváhejte a přijďte si užít vánoční atmosféru s celou rodinou.


6. prosince 2018

Zdravé Vánoce

Máte rádi Vánoce, ale obáváte se, že zase sklouznete k nezdravým životním návykům? O tom, jak prožít pohodové a současně zdravé Vánoce, pohovoří absolventka 1. lékařské fakulty MUDr. Kateřina Cajthamlová.


13. prosince 2018

Možnosti studia v Japonsku a Číně

Seminář je určen všem, kteří zvažují vyjet na studijní pobyt do Japonska nebo Číny. Seznámíme Vás s typy programů, v rámci kterých je možné vycestovat, s příslušnými administrativními kroky i možnostmi financování.


26. prosince 2018

Svatoštěpánské setkání 2018

Tradiční vánoční setkání členů Klubu Alumni UK. Podrobnosti připravujeme.Poslední změna: 28. září 2018 21:27 
Sdílet na:  
Máte dotaz?
Kontakty

Informační, poradenské a sociální centrum

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Tel.: (+420) 224 491 850

E-mail:

Provozní doba a kontakty na oddělení


Jak k nám