• Akce
  • Všechny akce

Všechny akce

Studenti Doktorandi Klub Alumni Zaměstnanci


Podmínky účasti na seminářích a workshopech


‹  Leden 2019  ›

ÚtStČtSoNe
123456
PoÚtStČtSoNe
78910111213
PoÚtStČtSoNe
14151617181920
PoÚtStČtSoNe
21222324252627
PoÚtStČt
28293031

1. února 2019

E-mailová komunikace v angličtině (pro zaměstnance UK)

In this workshop, we will work on conveying concise, accurate and relevant information, which will produce the intended effect on the recipient. Participants will work in groups to write semi-formal emails, and to discuss sample texts.


20. února 2019 – 28. února 2019

Informační týden

Každoroční akce, která všem zájemcům a uchazečům o studium Univerzity Karlovy poskytuje před blížícím se podáním přihlášek na VŠ ucelený přehled informací o studiu na naší univerzitě.


28. února 2019

ERASMUS+ studijní pobyty a stáže

Seminář je určen všem studentům Univerzity Karlovy, kteří by v průběhu svého studia rádi absolvovali studijní pobyt na zahraniční univerzitě nebo pracovní stáž, a to prostřednictvím programu ERASMUS+.


28. února 2019

Prohlídka Strahovské knihovny pro Klub Alumni

Komentovaná prohlídka Strahovské knihovny je určena pro členy Klubu Alumni UK a jejich doprovod. Kapacita prohlídky je omezena, prosíme, rezervujte si místo prostřednictvím tohoto formuláře a do poznámky uveďte, zda budete sám/sama nebo s doprovodem (kolik osob celkem). Sraz na prohlídku bude v 18.50 před budovou Strahovské knihovny. Děkujeme a těšíme se na setkání, váš Klub Alumni UK.


7. března 2019

Seminář Asertivní jednání

Chci umět otevřeně vyjadřovat své pocity. Chci umět druhé lidi požádat o laskavost. Chci umět mluvit s neznámým člověkem. Chci umět říct jasně ne, i když si to myslím. Chci umět konstruktivně kritizovat. Chci umět vyjádřit svůj hněv bez vybuchnutí. Chci umět přijímat kritiku bez odvety. Chci umět přijímat kritiku bez výčitek. Přijďte 7. března na kurz asertivity a budete to umět.


11. března 2019

Projektové řízení – efektivní realizace projektů podpořených Fondy EU II

Obsahem kurzu je praktické vedení pracovníků a pracovnic vysokých škol v rolích žadatelů a příjemců fondů EU mezi úskalími při administraci a zejména při vyúčtovávání takových projektů s cílem minimalizovat jejich překvapení ve chvílích, kdy se potkají s obecnými pravidly programů, zejména specifickými pravidly jednotlivých výzev.


14. března 2019

Možnosti studia v Německu, Rakousku a Švýcarsku

Rádi byste během svého studia absolvovali studijní pobyt na některé z německých, rakouských či švýcarských univerzit? Informace z našeho semináře vám dozajista přijdou vhod!


15. března 2019

Workshop Naučte se lobbovat – lobbing není sprosté slovo! (Pouze pro studenty UK)

Na praktickém workshopu si ukážeme, že férově prováděný lobbing je potřebnou a pozitivní aktivitou, která podporuje pluralitu názorů, pomáhá překonávat vzdálenost mezi občany a politikou a posiluje tak demokracii. Zastavíme se u mýtů a předsudků, kvůli kterým má lobbing špatnou pověst a zamyslíme se nad předpoklady zdravého lobbingu. Přiblížíme si lobbing v neziskovém sektoru, pokusíme se najít řešení některých etických problémů a identifikujeme klíčové dovednosti dobrého lobbisty.


21. března 2019

Seminář Zvládání stresu a emocí

PRO STUDENTY A ČLENY KLUBU ALUMNI UK / Pojďme tuto oblast prozkoumat a ukázat si, jak můžeme pozitivně ovlivňovat své reakce a dávat do rovnováhy a pohody svoje tělo i duši, jak díky všímavosti a laskavosti brát život s lehkostí a nadhledem, uvědomit si, co můžeme nebo nemůžeme ovlivnit, a naučit se být „šťastnými i v těžkých dobách“ :-)


21. března 2019

Televizní předpověď počasí dnes a před padesáti lety

PRO ČLENY KLUBU ALUMNI UK A ZAMĚSTNANCE UK / Dozvíte se, kolik informací potřebuje televizní meteorolog, aby vznikla pětiminutová relace o počasí? Jak s nimi pracuje, a jak dosáhne toho, aby byla předpověď vždy aktuální? Co všechno se změnilo za pět desetiletí v meteorologii a v televizních technologiích, a jak vypadaly první předpovědi počasí v Československé televizi.


28. března 2019

ERASMUS+ možnosti studia v zahraničí pro studenty se speciálními potřebami

PRO STUDENTY UK / Seminář je určen především studentům se speciálními potřebami, kteří by v průběhu svého studia rádi vyjeli na studijní pobyt na zahraniční univerzitě nebo absolvovali pracovní stáž, a to prostřednictvím programu ERASMUS+.


2. dubna 2019

Workshop Katapultuj svůj nápad!

PRO STUDENTY UK / Cílem praktického workshopu je naučit zájemce z řad začínajících inovátorů – studentů používat jednoduchý nástroj Lean Canvas. Výhoda oproti tradičnímu přístupu se ukazuje v rychlosti uchopení nápadu zaměřením se na nejkritičtější místa na jedné straně formátu A4. Lean Canvas následně slouží jako podklad pro odhalení největších rizik nápadu a navržení experimentů k jejich snížení.


4. dubna 2019

Seminář Prokrastinace

PRO STUDENTY UK A ČLENY KLUBU ALUMNI UK / Lenost nebo rizikový fenomén duševního zdraví? Pojmenujeme si rozdíl mezi prokrastinací a obyčejnou leností. Prokrastinace a syndrom vyhoření? Ukážeme si souvislost mezi syndromem vyhoření a chorobným odkládáním. Mentální bloky? Řekneme si, jakou roli při prokrastinaci mají mentální bloky a jak s nimi pracovat. Funkční návod na prokrastinaci? Odnesete si tipy, na první pomoc i mobilizaci sil.


10. dubna 2019

Od vize k realizaci

PRO ZAMĚSTNANCE UK / Jak psát, podávat a realizovat projekty? Jak z našich záměrů dospět k vizím? Jak vize přerodit do strategií? Jak formulovat strategické plány? Jak hledat financování pro strategické plány? Jak posoudit vhodnost konkrétních výzev pro financování našich záměrů?


11. dubna 2019

Možnosti studia ve Skandinávii

PRO STUDENTY UK / Seminář nabízíme všem studentům a studentkám UK, kteří by rádi během svého studia vyjeli na zkušenou do Norska, Švédska, Finska či Dánska.


13. dubna 2019

Den celoživotního vzdělávání a Festival absolventů

PRO VEŘEJNOST / Představíme vám širokou nabídkou vzdělávacích programů pro veřejnost pořádaných Karlovou univerzitou. Jde o programy zájmové i profesní, programy pro lékaře, právníky, učitele i další profese, pro dospělé i děti, určené pro občany ČR i pro cizince. Seznámíme vás také se vzdělávacími, kulturními a společenskými událostmi, které průběžně připravujeme pro naše absolventy. Pro všechny návštěvníky je v průběhu celého dne připraven bohatý doprovodný program.


17. dubna 2019

Kariérní den na UK

PRO STUDENTY UK / Zveme studenty a čerstvé absolventy UK na Kariérní den. Vyzkoušejte si přijímací pohovor nanečisto s profesionálními konzultanty z personální agentury. Prověřte svou úroveň angličtiny, zkuste sebeprezentaci na kameru a zjistěte, co je to vlastně koučování. Na místě také bude k dispozici profesionální fotograf, takže si můžete odnést novou fotku do životopisu. To vše a ještě víc pro vás bude připraveno 17. dubna mezi 10.00 a 16.00 v Karolinu.


24. dubna 2019

Možnosti studia v Itálii, Španělsku a Portugalsku

PRO STUDENTY UK / Rádi byste během svého studia absolvovali studijní pobyt či praktickou stáž v některé z těchto jihoevropských zemí? Přijďte se podívat na náš seminář a načerpat užitečné informace.


3. května 2019

Workshop Prověřuj, než začneš důvěřovat!

PRO STUDENTY UK / Záplavu informací a poznatků musíme kriticky ověřovat, abychom se nestali manipulovatelným davem, neschopným spravovat svůj život. Kritické myšlení je třeba rozvíjet už od dětství, je to dovednost přicházet si na své věci sami, schopnost argumentovat, obhájit svůj názor, umět zdravě oponovat, samostatně se rozhodovat.


7. května 2019

Seminář Možnosti studia v Austrálii a na Novém Zélandu

PRO STUDENTY UK / Na zahraniční studijní pobyt můžete vyrazit nejen do Evropy či USA. Přijďte se dozvědět více o tom, jaké je to studovat ve vzdálené Austrálii či na Novém Zélandu!


9. května 2019

Efektivní hledání práce

PRO STUDENTY UK / Na interaktivním workshopu se seznámíte s různými strategiemi při hledání zaměstnání případně získávání zakázek na volné noze.


13. května 2019

Workshop Orchestrace porad

PRO ZAMĚSTNANCE A DOKTORANDY / Jak připravit a řídit poradu tak, aby byla pro všechny účastníky efektivní? Jak zadávat úkoly a kontrolovat jejich plnění? Jak na poradě mluvit s různými typy kolegů? Co patří do zápisu a co ne?


27. května 2019

Developing effective presentations in English (Part 1 of 2)

FOR PhD STUDENTS / Do you need to present your work, your institute, your projects and/or your research at international conferences? Are you afraid of presenting? Would you like to keep your audience engaged and simultaneously make impact? Do you need to boost your general public speaking skills? Would you like to master some basic principles of graphic design and thus create more effective slides? This workshop will help you with the above and more.


3. června 2019

Věda a osobní život - jak to skloubit?

Jste začínající vědkyně či vědec? Máte malé děti nebo je v brzké době plánujete? Zatím děti neplánujete, protože doufáte, že v budoucnosti bude situace příznivější (po doktorátu, po postdoku)? Kladete si otázku, zda je slaďování osobního, rodinného a pracovního života komplikované i pro ostatní? Zajímá vás, jak s tím válčí vědci a vědkyně z různých oborů? Chcete zjistit, jak by vám mohly pomoci instituce, na kterých studujete a pracujete? Pak přijďte na přednášku a diskusi „Věda a osobní život – jak to skloubit?“


5. června 2019

Prezentační dovednosti v angličtině

PRO ZAMĚSTNANCE UK / Potřebujete v angličtině prezentovat svou práci, svůj ústav, projekty, na kterých pracujete, či vystoupit na konferenci? Chcete se dozvědět, jak připravit prezentaci, která vaše publikum neuspí a přitom sdělí vše potřebné a důležité? Máte zájem seznámit se se základními principy grafického designu, které vám umožní připravit efektivnější snímky v PowerPointu, či jiném programu? Odpovědi na tyto otázky naleznete v tomto celodenním semináři na téma prezentačních dovedností.


6. června 2019

Workshop Naučte se lobbovat – lobbing není sprosté slovo!

Na praktickém workshopu si ukážeme, že férově prováděný lobbing je potřebnou a pozitivní aktivitou, která podporuje pluralitu názorů, pomáhá překonávat vzdálenost mezi občany a politikou a posiluje tak demokracii. Zastavíme se u mýtů a předsudků, kvůli kterým má lobbing špatnou pověst a zamyslíme se nad předpoklady zdravého lobbingu. Přiblížíme si lobbing v neziskovém sektoru, pokusíme se najít řešení některých etických problémů a identifikujeme klíčové dovednosti dobrého lobbisty.


10. června 2019

Developing effective presentations in English (Part 2 of 2)

FOR PhD STUDENTS / Do you need to present your work, your institute, your projects and/or your research at international conferences? Are you afraid of presenting? Would you like to keep your audience engaged and simultaneously make impact? Do you need to boost your general public speaking skills? Would you like to master some basic principles of graphic design and thus create more effective slides? This workshop will help you with the above and more.


18. června 2019

Zahradní slavnost Klubu Alumni UK

PRO ČLENY KLUBU ALUMNI A ZAMĚSTNANCE UK / Srdečně zveme členy Klubu Alumni a zaměstnance UK na slavnostní zakončení akademického roku, které se uskuteční 18. června od 18.00 v prostorách Valdštejnské zahrady. Akce je určena pro zvané, kteří obdrží oficiální pozvánku.


16. září 2019 – 20. září 2019

Orientační týden pro studenty prvních ročníků

PRO STUDENTY 1. ROČNÍKŮ / Během Orientačního týdne získáte mnoho praktických informací ke studiu na UK. V rámci plánovaných přednášek například zjistíte, jak účinně využívat univerzitní knihovny a informační zdroje. Mluvit se bude o financích i možnostech studia v zahraničí. Přednášející vás provedou všemi nástrahami univerzitního informačního systému SIS. Stranou zájmu nezůstane ani studentská zájmová činnost a studentské spolky.


10. října 2019

Rehabilitační cvičení SM systém pro zaměstnance

Pro zaměstnance UK pořádáme už poněkolikáté kurz cvičení, využívající speciálních elastických lan. Jedná se o rehabilitační cvičení s cílem protáhnout a posílit jednostranně namáhané svaly. Kurz je určen i pro úplné začátečníky. Většina účastníků kurzu v letním semestru pokračuje, kurz doplňujeme.


17. října 2019

Workshop Nenechte sebou manipulovat

PRO STUDENTY UK / Jak rozpoznat manipulativní chování a účinně se mu bránit? Kdo jsou manipulátoři a jak předcházet jejich útokům? Na praktickém workshopu se naučíte být jistější ve vypjatých rozhovorech a nenecháte se zatlačit do kouta nebo podléhat útokům. Pochopíte neverbální složku komunikace manipulátorů a budete ji umět rozeznat. Dozvíte se, jak se jí bránit a nebýt sami manipulátory.


5. listopadu 2019

Workshop Asertivita pro život (pouze pro studenty UK)

PRO STUDENTY UK / Na semináři se seznámíte s principy, na kterých je asertivita postavena. Prakticky si vyzkoušíte vybrané asertivní techniky. Zjistíte, jaký vliv může mít asertivita na vztahy, kdy je vhodné ji využít a kdy naopak „přilévá olej do ohně“. Dozvíte se, kdy je dobré asertivně se prosadit bez ohledu na druhé i že ústup může být nejlepší řešení určité situace.


23. listopadu 2019

Informační den UK

PRO UCHAZEČE O STUDIUM / Uvažujete o studiu na Univerzitě Karlově? Navštivte Informační den UK. Formou prezentací jednotlivých fakult v posluchárnách a na informačních stáncích představíme celou studijní nabídku. Uvítáme všechny zájemce o studium – přijďte a zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá. Srdečně vás zveme také na doprovodný program, jehož součástí budou nejrůznější prezentace, výstavy, muzeum apod. Jak studium na UK probíhá a co při něm můžete zažít? Odpoví vám také přímo naši současní studenti – najdete je v oblíbené studentské kavárně.Poslední změna: 5. duben 2019 15:50 
Sdílet na:  
Máte dotaz?
Kontakty

Informační, poradenské a sociální centrum

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Tel.: (+420) 224 491 850

E-mail:

Provozní doba a kontakty na oddělení


Jak k nám