Gaudeamus Brno

Evropský veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání

XXV. ročník Evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus Brno 2018 se uskutečnil na Brněnském výstavišti v pavilonu V ve dnech 23.–26. října 2018.


Na veletrhu bylo zastoupeno rekordních 438 vystavujících subjektů ve 165 expozicích. Kromě tuzemských škol bylo zastoupeno 172 zahraničních univerzit a vysokých škol ze 13 zemí, nejenom z členských států Evropské unie. Zahraniční univerzity a vysoké školy přijely z Velké Británie, Číny, Dánska, Německa, Slovenska, Francie, Nizozemí, Švýcarska, Singapuru, Švédska, Slovinska, USA a Španělska.

Veletrh, během čtyř dnů jeho konání, navštívilo 30 615 návštěvníků, včetně rekordního počtu 494 středoškolských pedagogů a výchovných poradců. Jedná se o třetí nejvyšší návštěvnost za 25letou historii veletrhu.


Univerzita Karlova je přední vědeckou institucí. Věda je pro nás zábava, výzva i odhalování tajemna. Na veletrhu jsme představili všech 17 fakult: Právnická fakulta uvedla Moot court, simulované soudní jednání. Pět lékařských fakult představilo program, v rámci něhož jste si mohli vyzkoušet první pomoc a odvážnější jedinci i chirurgické šití. Přírodovědecká fakulta ukázala, jak geografové a demografové vnímají svět. Studenti z Matfyzu předvedli hrátky s dusíkem o teplotě -196°C. V mobilním studiu Fakulty sociálních věd byla možnost se proměnit v moderátora zpráv a vyzkoušet si práci se čtecím zařízením. Psychokoučink v praxi uvedla Filozofická fakulta. Nestihli jste? Přijďte se bavit na Karlovku na veletrh Gaudeamus Praha 2019!


FotogaleriePoslední změna: 7. prosinec 2018 12:58 
Sdílet na:  
Máte dotaz?
Kontakty

Informační, poradenské a sociální centrum

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Tel.: (+420) 224 491 850

E-mail:

Provozní doba a kontakty na oddělení


Jak k nám