• Akce
  • Akce pro doktorandy

Akce pro doktorandy

Studenti Doktorandi Klub Alumni Zaměstnanci


‹  Říjen 2019  ›

ÚtStČtSoNe
123456
PoÚtStČtSoNe
78910111213
PoÚtStČtSoNe
14151617181920
PoÚtStČtSoNe
21222324252627
PoÚtStČt
28293031

4. října 2019

Jak si podat studentský projekt do Grantové agentury UK a další možnosti uplatnění studentů v grantových schématech na UK

Univerzita Karlova nabízí svým studentům mnoho příležitostí, jak se aktivně zapojit do výzkumných projektů. Některé jsou organizovány přímo univerzitou, jiné univerzita získává od dalších tuzemských či zahraničních poskytovatelů. Během semináře bychom Vás rádi s těmito možnostmi seznámili a to zejména s důrazem na GA UK, který je financován z prostředků specifického vysokoškolského výzkumu.


11. října 2019

Critical thinking: Analyzing scientific texts, exploring research topics

PRO DOKTORANDY / Další z řady plánovaných dvojdílných seminářů k akademickému psaní v angličtině, připravených ve spolupráci s Centrem akademického psaní AV.


15. října 2019

Rozvoj podnikavosti doktorandů – kurz Podnikni to!

V rámci osmitýdenního programu rozběhnou účastníci pod dohledem zkušeného podnikatele-lektora vlastní reálný podnikatelský projekt, ověří si jeho potenciál v praxi a naučí se základním principům podnikavého přístupu k řešení problémů. Součástí je také mentoring a přímé napojení absolventů na lokální inkubátory, coworkingy atd.


18. října 2019

Zdroje - Semináře EIZ (Elektronické informační zdroje)

PRO DOKTORANDY / Úvod do práce s elektronickými informačními zdroji Kde a jak se dostanu k elektronickým informačním zdrojům – online odborným zdrojům pro studium a výzkum? Jaké nástroje k tomu můžu použít? Co mám dělat, když něco nefunguje tak, jak má? A hlavně – k čemu mi to všechno bude? Cílem této přednášky je seznámit uživatele s existencí elektronických informačních zdrojů a možnostmi, které přináší.


18. října 2019

„Praktická“ bibliometrie a scientometrie

PRO DOKTORANDY / Cíl: Seznámit účastníky přednášky s praktickými aspekty bibliometrie a scientometrie, přičemž „praktický“ má dva významy: 1) ve smyslu toho, co autor pohybující se v systému financování a hodnocení VaVaI (výzkumu, vývoje a inovací) v ČR potřebuje znát pro to, aby jeho publikace byly hodnoceny, 2) ve smyslu praktických rad a tipů pro práci s databázemi WoS a Scopus.


24. října 2019

Welcome Day pro nové studenty doktorského studia

PRO DOKTORANDY UK / Přivítání na Univerzitě Karlově. Proč jít na doktorát? Základní informace o doktorském studiu, financování vědy a akademické integritě. Pro zájemce následuje prohlídka Karolina.


24. října 2019

První kroky absolventa

PRO STUDENTY UK / Pro studenty a čerstvé absolventy UK jsme připravili přednášku, která zodpoví základní otázky týkající se vstupu na pracovní trh.


25. října 2019

Welcome Day for new PhD students

FOR CU PhDs / Welcome to Charles University – Why to study a PhD? – Basic information about doctoral study, financing research and academic integrity – Optional tour through Carolinum


30. října 2019

Úvod do ochrany výsledků tvůrčí činnosti s důrazem na práva autorská

PRO DOKTORANDY / Úvod do ochrany výsledků tvůrčí činnosti s důrazem na práva autorská se nejprve věnuje pojmu nehmotných věcí, jejich druhům a jejich systému. Dále se vychází primárně z autorského zákona, provádí se výklad základních pojmů, jako autorské dílo, zaměstnanecké a školní dílo, dále je také pozornost věnována specifickým typům děl, jakými jsou kupříkladu počítačové programy. Zvláštní důraz je dále kladen na otázky publikační činnosti v akademickém prostředí z pohledu režimu zaměstnaneckého a školního díla a také otázkám pedagogické činnosti z pohledu užití díla při výuce, a to vše i v souvislosti s autorskými právy osobnostními i problematikou licencí.


21. listopadu 2019

Efektivní práce s informacemi a strategie rychlého čtení

PRO DOKTORANDY UK / V praktickém celodenním workshopu si vyzkoušíte techniky rychlého čtení a dovíte se, pro které dokumenty je vhodné tyto techniky využívat.


21. listopadu 2019

Česko a svět studentským pohledem

PRO STUDENTY UK / Seminář je určen všem studentům, kteří by v průběhu svého studia rádi vyjeli na studijní pobyt do zahraničí nebo je zajímá, jak zahraniční studenti a studentky vnímají studium a život v Česku.


22. listopadu 2019

Introduction to academic writing in English and writing abstracts

PRO DOKTORANDY UK / V semináři pod vedením rodilé mluvčí se seznámíte se základy tvorby akademických textů v angličtině. Budeme probírat styl, strukturu a strategie.


22. listopadu 2019

Úvod do Open science/Introduction to Open Science

PRO DOKTORANDY UK / We will discuss set of topics usually described as Open Science in this lecture. Open Science covers a wide range of topics - eg. study design and data collection, data processing or publishing results not only in the form of an article, but also as shareable and reusable data sets.


2. prosince 2019

Výjezdy přes meziuniverzitní a mezifakultní dohody

PRO STUDENTY UK / Seminář je určen všem studentům, kteří by v průběhu svého studia rádi vyjeli na studijní pobyt do zahraničí v rámci meziuniverzitní nebo mezifakultní dohody.


4. prosince 2019

Advent na Univerzitě Karlově

PRO VŠECHNY / Koledy, vystoupení saxofonisty, dětské dílny, fotokoutek, svařák, světelná show... To vše na vás čeká 4. prosince na dvoře Karolina, u kaštanu. Už máte akci v diáři?


10. prosince 2019

Úvod do práce s elektronickými informačními zdroji

PRO DOKTORANDY / Píšete závěrečnou práci, článek, nebo jen chcete mít nejaktuálnější informace z Vašeho oboru pro Váš výzkum, ale nevíte, kde hledat? Seminář představí základní nástroje pro elektronické informační zdroje na Univerzitě Karlově, díky kterým se můžete často i z pohodlí domova dostat k odborným titulům a článkům.


11. prosince 2019

Seminář - Jan Lukačevič - téma: "Popularizace vědy v médiích a na sociálních sítích"

Jak v současnosti popularizovat vědu? Jaká jsou úskalí této disciplíny? Nejen na tyto otázky vám odpoví doktorand z Katedry fyziky povrchů a plazmatu na Matfyzu, Jan Lukačevič!


12. prosince 2019

Další možnosti výjezdů a studia v zahraničí

PRO STUDENTY UK / Seminář je určen všem studentům, kteří by v průběhu svého studia rádi vyjeli na studijní pobyt do zahraničí.


13. prosince 2019

Zdroje - Úvod do multidisciplinární databáze Web of Science

Web of Science je rozsáhlá mezinárodní bibliografická a citační databáze pokrývající široké spektrum oborů. Umožňuje vyhledávat podle velkého množství parametrů a získat tak přehled o publikacích, výzkumných institucích, autorech a citovanosti. Cílem této přednášky je poskytnout uživatelům základní vhled do funkcionalit Web od Science, na jehož základě mohou samostatně pokračovat při své výzkumné činnosti.


13. prosince 2019

Introduction to Academic Writing in English and Writing Abstracts II. / Úvod do akademického psaní v angličtině II.

PRO DOKTORANDY / Second session / Druhá část: You will have opportunities to share your own experiences of reading and writing academic articles; and in the second session of this workshop, we will discuss some abstracts submitted by you, thereby contextualizing and personalizing the principles covered in the first session.


10. ledna 2020

Developing Scientific Arguments and Writing Introductions I

FOR PhD STUDENTS / In this workshop we will explore what it means to develop a scientific argument and how this translates into the structure of a research paper. Workshop has two parts.


10. ledna 2020

Granty – Jak sepsat žádost

PRO DOKTORANDY


24. ledna 2020

Developing Scientific Arguments and Writing Introductions II

FOR PhD STUDENTS / In this workshop we will explore what it means to develop a scientific argument and how this translates into the structure of a research paper. Workshop has two parts.


24. ledna 2020

Writing with Style: Cohesion & Coherence I

FOR PhD STUDENTS / Too often writers believe that ‘academic writing’ involves complex language and flowery style. In this workshop, you will learn how to make your academic writing dynamic, clear and reader-friendly.


6. února 2020

Time management pro 21. století

PRO DOKTORANDY / Život žijeme v čase. Pokud neumíme tento čas dobře organizovat, nemůžeme mít organizovaný ani život - profesní ani soukromý - a nemůžeme v něm dosáhnout to, co je hodnotné a naplňující. Protože co je hodnotné, je obtížné - a tuto dobrou organizaci vyžaduje.


7. února 2020

Writing with Style: Cohesion & Coherence II

FOR PhD STUDENTS / Too often writers believe that ‘academic writing’ involves complex language and flowery style. In this workshop, you will learn how to make your academic writing dynamic, clear and reader-friendly.


7. února 2020

Kritické a tvořivé myšlení

PRO DOKTORANDY / Hlavním cílem workshopu je představit vybraná pojetí kritického a tvořivého myšlení tak, aby si účastníci příslušné postupy sami vyzkoušeli a mohli je dále využívat.


20. února 2020

Řízení a financování vysokých škol a vědy

PRO DOKTORANDY / Kurz se zaměří na identifikaci hlavních aktérů v oblasti vysokého školství a jejich role ve dvou hlavních oblastech – tj. ve vzdělávací činnosti a vědě. Dále se budeme věnovat tomu, jakým způsobem se rozhoduje o financích a jak plynou na jednotlivé vysoké školy a další výzkumné organizace (oblast vývoje). Vysvětlíme změnu od „kafemlejnku“ ke Metodice 2017+. Dále se budeme věnovat příležitostem k financování výzkumných aktivit na národní a mezinárodní úrovni.


26. února 2020

Erasmus+ studijní pobyty a stáže

PRO STUDENTY UK / Seminář je určen všem studentům, kteří by v průběhu svého studia rádi vyjeli na studijní pobyt na zahraniční univerzitě nebo absolvovali pracovní stáž, a to prostřednictvím programu ERASMUS+.


30. března 2020

Critiquing and writing reviews and discussions

PRO DOKTORANDY / Zveme vás na další seminář k akademickému psaní v angličtině. Tento seminář se bude věnovat důležitým závěrečným částem článku. Dozvíte se něco i o psaní kritik a recenzí a také o tom, jak na ně reagovat.


31. března 2020

Jak přesvědčivě prezentovat, mluvit a přednášet

PRO STUDENTY A DOKTORANDY / Jak se dobře připravit na veřejné vystoupení? Jak správně používat svůj hlas, aby vám všichni rozuměli? Umíte ovládat řeč těla? Která gesta vám pomohou publikum přesvědčit? A kterým je lepší se vyhnout? To a mnoho dalšího zjistíte a také si prakticky procvičíte na semináři, věnovaném prezentačním dovednostem, rétorice a řeči těla.Poslední změna: 9. říjen 2019 20:30 
Sdílet na:  
Máte dotaz?
Kontakty

UK Point

Univerzita Karlova

Celetná 13

116 36 Praha 1

Česká republika


Tel.: (+420) 224 491 850

E-mail:

Provozní doba a kontakty na oddělení


Jak k nám