Fit student


Buď fit s UK Pointem! Připravili jsme pro vás sérii praktických cvičení zaměřených na psychohygienu, relaxaci a systematickou práci s tělem jako prevenci zvládání stresových

a zátěžových situací. Jsou určeny všem studentům (vč. doktorandů) UK a jsou zdarma. Dáváte přednost józe, hudbě či relaxaci? U nás si vyberete. Sledujte nabídku našich workshopů a přijďte se naučit, jak načerpat klid, energii a inspiraci pro klidné a pohodové studium.

Připravujeme pro vás tyto semináře:


Jóga, dechová a relaxační cvičení

Lekce začíná krátkou vstupní meditací, která napomůže celkovému zklidnění a přes průpravné cviky se přejde k ásanám (pozicím), u nichž je důraz kladen na dech, správnost provedení a výdrž v každé pozici. Naučíte se základní protahovací a relaxační cviky, které uleví zejména namáhaným zádům a šíji. Cviky se během lekce několikrát zopakují – cílem je, abyste si je zapamatovali a mohli provádět sami doma dle potřeby. Součástí je i závěrečná relaxace.

Cvičení je vhodné pro začátečníky i mírně pokročilé, podmínkou je dobrý fyzický stav, bez zátěže jako jsou nemoc či těhotenství.


Doba: 1,5 hodiny

Počet studentů: max. 25

Lektorka: Martina Doležalová, více o lektorce zde: www.martinadolezalova.cz


Podrobnosti


Bubnohraní

Bubnohraní je setkáním skupiny hráčů, kteří se nebojí vstoupit do úžasného světa rytmů, souznění a tvořivosti. Společně si zabubnují na africké, arabské a jiné bubny a zahrají na různá chřestidla a cinkadla. Bubnohraní není o technice bubnování ani o nácviku nějaké skladby. Za pomoci jednoduchých rytmických cvičení vás jen provede cestou uvolnění, spontánně a naprosto přirozeně.

Žádné předchozí zkušenosti s bubnováním nejsou nutné. Stačí vám jen pohodlné oblečení, otevřená mysl a odvaha zase si hrát. Bubny a chřestidla si můžete zapůjčit na místě, ale pokud máte vlastní, určitě je nenechte zahálet doma.


Doba: 1,5 hodiny

Počet studentů: max. 15

Lektor: Martin Řepa: více o lektorovi zde: www.bubnohrani.cz


Podrobnosti


Taiči

Poznejte komplexní systém pomalého a jemného cvičení těla i mysli, který vám pomůže uvědomit si sebe sama a naučí vás hlouběji vnímat okolní svět. Před každou sestavou taiči si dáme pořádnou rozcvičku podle principu čchikung. Zprůchodňuje tělesná energetická centra a meridiány. Při cvičení se provádí sestava pohybů, jejichž pečlivé provedení je stejně důležité jako i plynulost přechodů mezi jednotlivými pohyby. Taiči má mnoho různých stylů, pohyby se ale neustále opakují. Přijďte se s námi ponořit do světa taiči!


Doba: 45 min / lekce

Počet studentů: max. 15

Lektor: Martin Kříž


Podrobnosti


Muzikoterapie – zpěv

Práce s dechem – vědomá práce na otevírání a naplňování plic dechem. Hlubší nádech zklidňuje a zpomaluje srdeční frekvenci, ale zároveň otevírá náš vnitřní prostor – pro naši duši, pro naše bytí.

Následuje několik cvičení, které potom přechází ve zpěv.

Práce s hlasem – začínáme zpívat jednoduchá melodie (používám etnické zpěvy z celého světa). Jejich opakováním se buduje sebedůvěra a pocit sebeuvědomění, poté postupně přichází stav uvolnění ve zpěvu, v němž se právě hlasem vytvářeným za pomoci dechu ventilují všechny druhy emocí.

Kreativita – jednoduché improvizace, jimiž jsou studenti vtahováni do procesu kreativity. Tehdy se v mozku zapojují zcela jiná centra, než ta aktivovaná při studiu, a podporují „hru“.


Doba: 2 hodiny

Počet studentů: max. 18

Lektorka: Martina Stecherová, více o lektorce zde: www.martinastecherova.com


Relaxace a psychohygiena

Během tohoto kurzu budete používat unikátní a multifunkční pomůcky drumben. Veškeré aktivity, kterými vás lektorka bude provázet, směřují k toleranci, otevřenosti, tvořivosti

a formování sebevědomí.


Doba kurzu: 3–4 hodiny

Počet studentů: max. 15

Lektorka: Barbora Polívková: více o lektorce zde: www.barapolivkova.czPoslední změna: 17. říjen 2019 22:35 
Sdílet na:  
Máte dotaz?
Kontakty

UK Point

Univerzita Karlova

Celetná 13

116 36 Praha 1

Česká republika


Tel.: (+420) 224 491 850

E-mail:

Provozní doba a kontakty na oddělení


Jak k nám