• Zajímavé akce

Zajímavé akce


Time management iluzí zbavený

Time management je oblastí paradoxů. Čím více rychlých technických prostředků máme, tím více nestíháme. Čím více jsme přečetli knih o produktivitě, tím více jsme paralyzování, že fungují asi pro všechny kromě nás. Přemýšlíme, čím to bude, když rady typu "napište si seznam" a "seřaďte si ho podle důležitosti" jsme si dokázali dát už v osmé třídě.


Mnoho věcí, které jste slyšeli o time managementu, je fundamentálně špatně. Život nefunguje tak, že stěžejní je ujasnit si cíle a vše ostatní jsou jen komentáře. Nemůžeme stihnout vše. Svůj výkon nemůžeme zvyšovat donekonečna. Většina našich problémů s nestíháním nijak nesouvisí ani s nedostatkem času, ani s nízkou efektivitou. Kdyby měl den o 10 hodin více, pomohlo by nám to? Kdybychom dokázali zvýšit svou efektivitu o 100%, pomohlo by nám to? Nikoli. Protože s množstvím úspěšně splněných úkolů by se zvedlo také množství nových aktivit, které bychom rozjeli.


Time management neznamená pracovat stále více a rychleji, jen s fintou, jejíž znalost nám ještě chybí... Znamená zacházet se svými rolemi a časem (tedy životem) přiměřeně, zodpovědně a vyváženě (tedy s hranicemi). Začíná nikoli zakoupením designového diáře, ale změnou očekávání od sebe sama. Zbavením se fantazie, že "lze vše". Pochopením limitů vlastní výkonnosti. Jeho základní otázkou není "jako to vše stihnout", podobně jako základní otázkou zdravé stravy není "jak to vše sníst". Takové upozornění ale není příliš žádané. Všichni raději naletíme dietám (nebo návodům produktivity), které slibují zdraví (výkon) bez omezování, s možností sníst (dělat) vše, co nám chutná.


Klíčovým slovem není kvantita, ale kvalita a balance. Bez omezení nelze ani zdravě jíst, ani organizovat čas. Omezit se. Reálný time management je cesta plná podobných nepříjemných témat. Teprve s tímto porozuměním lze skutečně začít...


Lektor: Mgr. Dalibor Špok, Ph.D.


Začátek akce 24. května 2017 v 15:00
Konec akce 24. května 2017 v 16:30
Druh akce Kurzy, workshopy, semináře
Organizátor Informační, poradenské a sociální centrum UK
Email na organizátora silvie.nedvedova@ruk.cuni.cz
Místo konání akce Zelená posluchárna, 1. patro, č. dv. 141, Celetná 20, Praha 1
Rezervace http://ipc1.cuni.cz/reg/index.php?event=10008
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Informační, poradenské a sociální centrum

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Tel.: (+420) 224 491 850

E-mail:


Další kontakty


Jak k nám