Kurz cvičení SM systém

Mnoho z nás v dnešní době velkou část svého dne prosedí - na přednáškách, v kanceláři či doma u počítače. Jak je známo, jde o činnost, která je pro náš pohybový aparát velmi zatěžující, což má v řadě případů za následek vznik nejrůznějších zdravotních komplikací. Mezi nejčastější patří bolesti zad a páteře, s nimiž má dle výsledků výzkumů zkušenost až 70% české populace. Nejúčinnější cestou, jak takové problémy řešit či jim v lepším případě předejít, je kompenzovat jednostranné zatížení našeho těla způsobené dlouhodobým sezením vhodnou pohybovou aktivitou.  Ideální volbou je specializované rehabilitační cvičení, mezi jehož uznávané metody bývá s ohledem na své výsledky řazena i metoda SM systému, jejíž kurz Vám v rámci zimního semestru nabízíme.


Jedná se o rehabilitační cvičení využívající speciálních elastických lan, během kterého se svaly přetížené v důsledku dlouhodobého sezení uvolňují a ty oslabené a zkrácené naopak posilují a protahují. Cvičení rovněž umožňuje důkladné protažení páteře, čímž dochází k odstranění jejích blokád. Dochází tak k eliminaci negativních faktorů, které se podílejí na vzniku bolestí zad. Metoda má široké využití a lze ji úspěšně aplikovat na celou řadu poruch pohybového aparátu, které pomáhá léčit či jim předcházet. Více informací o metodě naleznete například zde.


Nabízený kurz se skládá z deseti hodinových lekcí, během kterých se účastníci naučí základní sestavu cviků sloužících ke každodennímu cvičení. Určen je všem zájemcům z řad zaměstnanců či absolventů UK a registrovat na něj se můžete na níže uvedené emailové adrese.


Vzhledem k tomu, že většina účastníků z předchozího semestru v kurzu pokračuje, zbývá volných pouze několik málo míst, proto s případnou účastí neváhejte!


Termín kurzu: od 22. 2. do 11. 5. 2018

Kdy: každý čtvrtek 15:15-16:15 (Klub Alumni, zaměstnanci) nebo 16:30-17:30 (zaměstnanci)

Kde: tělocvična Jednota (Opletalova 38, Praha 1)

Lektor: PaedDr. Miroslava Šafandová (PřF UK)

Kontakt: Mgr. Pavel Buriánek,

Cena: 600,– Kč (10 lekcí)

Začátek akce 7. února 2018
Konec akce 7. února 2018
Sdílet na:  
Máte dotaz?
Kontakty

Informační, poradenské a sociální centrum

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Tel.: (+420) 224 491 850

E-mail:

Provozní doba a kontakty na oddělení


Jak k nám