Workshop Asertivita pro život (pouze pro studenty UK)


Klikněte pro stažení plakátu
Klikněte pro stažení plakátu
Odmítat, říkat ne nebo jasně vyjadřovat to, co chceme, je pro nás často náročné. Z komunikace se tak stává složitý tanec, kdy se snažíme dosáhnout svého a přitom se vyhnout nepříjemné situaci. Opakovaně se příliš přizpůsobujeme, zbytečně ustupujeme ze svých požadavků či děláme něco za druhé, aniž bychom chtěli. Tím roste naše vnitřní nespokojenost a klesá naše sebedůvěra.


Asertivita nám může pomoci prosadit, co chceme, a více si v komunikaci věřit. Je také účinnou obranou proti nepříjemným manipulacím a dobrým základem pro řešení určitého druhu konfliktů.


Na semináři se seznámíte s principy, na kterých je asertivita postavena. Prakticky si vyzkoušíte vybrané asertivní techniky. Zjistíte, jaký vliv může mít asertivita na vztahy, kdy je vhodné ji využít a kdy naopak „přilévá olej do ohně“. Dozvíte se, kdy je dobré asertivně se prosadit bez ohledu na druhé i že ústup může být nejlepší řešení určité situace.

Program:

  • mapování komunikačních tendencí

  • nácvik asertivního přijímání a odmítání

  • seznámení s asertivními právy

  • praktická obrana proti manipulaci

  • trénink asertivního vyjádření žádosti

  • náhled do situačního řešení konfliktů

  • rozdíl mezi asertivitou a autenticitou

  • představení úrovní komunikace

Lektor:

Ing. Lukáš Kučera – lektor, facilitátor a průvodce kariérním a osobním rozvojem. Absolvoval Fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou ČVUT. Již v průběhu studia působil jako instruktor zážitkové pedagogiky, lektor a vedoucí ve spolku pro rozvoj osobnosti Velký vůz. Po dokončení studia tři roky vedl Kariérní centrum ČVUT, poté se přesunul na volnou nohu. Aktuálně se nejvíce věnuje lektorování v oblasti komunikace a facilitace ve vzdělávací společnosti Edutica. Je metodikem a lektorem půlročního Komplexního výcviku facilitace zaměřeného na práci se skupinami a týmy. Vede semináře zaměřené na asertivní komunikaci, vyjednávání či prezentační dovednosti. Při individuální i skupinové práci využívá prvky oceňujícího se ptaní, sociodynamického poradenského přístupu, švýcarské metody mapování kompetencí CH-Q, hrdinské výpravy, Somatic Experience či psychoterapie se zaměřením na tělo.


Začátek akce 5. listopadu 2019 v 9:00
Konec akce 5. listopadu 2019 v 13:00
Organizátor Informační, poradenské a sociální centrum UK
Email na organizátora marketa.houdkova@ruk.cuni.cz
Místo konání akce Zelená posluchárna, Celetná 20, Praha 1
Rezervace http://ipc1.cuni.cz/reg/index.php?event=10244
Sdílet na:  
Máte dotaz?
Kontakty

Informační, poradenské a sociální centrum

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Tel.: (+420) 224 491 850

E-mail:

Provozní doba a kontakty na oddělení


Jak k nám