• Aktuality

AktualityPřidejte se k nám!

14. října 2019
ZÁJEMCI O STUDIUM / 23. 11. / Informační den UK

Uvažujete o studiu na Univerzitě Karlově? Navštivte Informační den UK. Formou prezentací jednotlivých fakult v posluchárnách a na informačních stáncích představíme celou studijní nabídku. Uvítáme všechny zájemce o studium – přijďte a zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá. Srdečně vás zveme také na doprovodný program, jehož součástí budou nejrůznější prezentace, výstavy, muzeum apod. Jak studium na UK probíhá a co při něm můžete zažít? Odpoví vám také přímo naši současní studenti – najdete je v oblíbené studentské kavárně.

23. listopadu 2019KLUB ALUMNI / 14. 11. / Plýtvání potravinami jako celosvětový problém a role potravinových bank

Přednáška Věry Doušové se bude zabývat vlivem nadvýroby potravin na přírodní zdroje, jako jsou voda, vzduch nebo půda či vlivem plýtvání potravinami na nadvýrobu. Hovořit se bude také o situaci u nás a ve světě z hlediska plýtvání, kdo jsou největší plýtvači a jaký je roční objem toho, co vyhodíme? Položíme si otázku, jak řešit problém plýtvání ve vztahu k životnímu prostředí a jaká je role potravinových bank. Bavit se budeme také o tom, jak začít s udržitelnějším způsobem nakládání s potravinami.

14. listopadu 2019


STUDENTI UK / Erasmus+ studijní pobyty a stáže

PRO STUDENTY UK

30. října 2019


STUDENTI UK / 30. 10. / Workshop Bubnohrátky

30. října 2019


DOKTORANDI UK / 25. 10. / Welcome Day for new PhD students

Welcome to Charles University – Why to study a PhD? – Basic information about doctoral study, financing research and academic integrity – Optional tour through Carolinu

25. října 2019


STUDENTI UK / 24. 10. / První kroky absolventa

Pro studenty a čerstvé absolventy UK jsme připravili přednášku, která zodpoví základní otázky týkající se vstupu na pracovní trh.

24. října 2019


KLUB ALUMNI UK / 24. 10. / Přednáška Niny Špitálníkové o KLDR

Málokomu se podaří pobývat v KLDR, aniž by vedle sebe měl všudypřítomného průvodce a byl neustále pod dohledem. Koreanistce Nině Špitálníkové se to povedlo v životě hned dvakrát. Jako jedna z mála se zúčastnila studijních pobytů na Kim Il-songově univerzitě za vlády obou posledních vládců - Kim Čong-ila a Kim Čong-una. Přednáška se zaměří na život studentky v nejuzavřejnější zemi světa a na každodenní život Severokorejců.

24. října 2019


DOKTORANDI UK / 24. 10. / Welcome Day pro doktorandy

Zveme nové studenty doktorských studijních programů. Pomůžeme zorientovat se v postgraduálním studiu, namotivujeme vás tematickými vstupy odborníků na grantové možnosti a aplikovanou etiku ve výzkumu.

24. října 2019UK otevírá rekonstruovaný Millesimovský palác

Univerzita Karlova otevírá Millesimovský palác, bude zde sídlit také UK Point. Millesimovský (Cavrianovský) palác - v Celetné 13, na Praze 1 je vrcholně barokní budova a kulturní památka.

25. září 2019


STUDENTI UK / On-line testování pro studenty

Studentům nabízíme možnost zdarma využít aplikaci Salmondo na podporu kariérního poradenství a plánování. V aplikaci najdete řadu psychologických metod, mimo jiné také testy osobnosti a zájmové orientace. Najděte si cestu, která vám bude sedět.

Aktuálně: Počet volných licencí byl bohužel vyčerpán.

17. září 2019
Máte dotaz?
Kontakty

UK Point

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Tel.: (+420) 224 491 850

E-mail:

Provozní doba a kontakty na oddělení


Jak k nám