• Aktuality

AktualitySetkání absolventů Univerzity Karlovy žijících v Kanadě

Jménem rektora Univerzity Karlovy prof. MUDr. Tomáše Zimy, DrSc., MBA a jménem generálního konzula v Torontu pana Ing. Ivana Počucha si vás dovolujeme pozvat na setkání absolventů Univerzity Karlovy žijících v Kanadě se zástupci vedení univerzity.

26. února 2018


Zajímají vás Big Data? Přijďte na seminář!

Přednáška s prezentací základních technik ke správě většího množství dat z cyklu seminářů na podporu rozvoje kariéry pro studenty UK.

5. prosince 2017Nové benefity pro zaměstnance a absolventy jsou připraveny

Univerzita Karlova se snaží neustále rozšiřovat svůj benefitní program, v jehož rámci mohou zaměstnanci UK a členové absolventského Klubu Alumni UK využívat nejrůznějších slev. V posledních týdnech se seznam partnerských organizací rozrostl o další položky, a v článku se tak můžete seznámit s nabídkou výhod, které lze nově čerpat na základě vlastnictví univerzitního průkazu.

1. prosince 2017Seminář Možnosti e-learningu v současném vzdělávání

Přednáška se zabývá současnými e-learningovými přístupy, které je možné aplikovat ve výchově a vzdělávání, jak ve formální a neformální, tak v informální výuce.

23. listopadu 2017
Proč a jak začít podnikat – navštivte náš seminář

Chci začít podnikat. Co vše musím zvážit? Jaké to má výhody oproti zaměstnání? A jaké naopak nevýhody? Dá se třeba dělat byznys na univerzitě?

10. listopadu 2017Zahajte svou pracovní kariéru na Veletrhu Absolvent

Dne 28. listopadu 2017 proběhne univerzitní pracovní Veletrh Absolvent.

7. listopadu 2017Seminář Možnosti financování projektů na UK, GAUK a další

Řekneme si, kde je možné žádat o granty a projekty na rozvoj Vašeho výzkumu, ukážeme si úspěšné a neúspěšné žádosti o granty a nejčastější chyby, kterých je třeba se vyvarovat. Představíme si také příklady dobré praxe v rozvoji vědecké kariéry.

4. října 2017


IPSC se stěhuje! Co to pro vás znamená?

Už brzy čeká IPSC velká změna: 13. října se stěhujeme. Kde vám nově vydáme průkazy? Které další změny stěhování přinese?

3. října 2017


Probíhá protestní akce Týden pro vzdělanost

Česká konference rektorů na základě dlouhodobé kritické situace v terciárním vzdělávání vyhlásila protestní akci Týden pro vzdělanost. 5. října 2017 se připojí i UK!

3. října 2017


Pro zájemce o studium připravujeme Informační den UK

Uvažujete o studiu na Univerzitě Karlově? Navštivte Informační den UK a dozvíte se vše důležité.

3. října 2017


Záznam přednášky prof. Králíčkové „Neplodnost a její léčba v 21. století“

Prohlédněte si videozáznam přednášky prof. Mileny Králíčkové na téma "Neplodnost a její léčba v 21. století", přednesené v rámci Juniorské univerzity UK.

3. října 2017Konference Kvalita vzdělávací činnosti a její hodnocení jako jeden z pilířů moderní univerzity

II. ročník konference s názvem Kvalita vzdělávací činnosti a její hodnocení jako jeden z pilířů moderní univerzity. proběhne 22. 11. 2017.

25. září 2017Secrets of Prague: Study in Prague photo/video competition

Take a picture or make a video while discovering Prague, post it with StudyinPrague and win GoPro!

19. září 2017


Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy pořádá Kariérní den

Objevte možnosti pracovního uplatnění na MŠMT. Ve dnech 11. a 12. října 2017 pořádá ministerstvo Kariérní den.

13. září 2017


Přijďte na seminář Jak napsat životopis a motivační dopis

Seminář je určen stávajícím i budoucím absolventům studia na Univerzitě Karlově všech studijních oborů.

13. září 2017


Navštivte seminář Nonverbální komunikace

Seminář, jenž si klade otázku, do jaké míry se dá nonverbální jednání lidí kolem nás správně dešifrovat a správně interpretovat?

13. září 2017


Přihlaste se na Science slam UK

Science slam je formát, který má pomoci popularizovat vědu a výzkum. Je to soutěž, při níž vědci formou stand up výstupu představují své zajímavé vědecké a výzkumné projekty. Před samotnou soutěží se vědci účastní workshopu prezentačních dovedností, které pak mají co nejlépe využít ke svému vystoupení

8. září 2017


Nakladatelství Karolinum vydalo dva nové zajímavé tituly

Co je to averzivní demokracie? Jaké bylo postavení žen v průběhu „dlouhého“ 19. století? Zjistěte více v nových publikacích Nakladatelství Karolinum.

7. září 2017


IPSC je pro vás připraveno i v akademickém roce 2017/2018

Vítejte v novém akademickém roce! Po celou dobu jeho trvání vám budeme k dispozici v Informačním, poradenském a sociálním centru.

7. září 2017


Jak studovat efektivně? Navštivte cyklus odborných seminářů

Jak studovat efektivně? Mnoho cenných rad přinese cyklus seminářů, který IPSC pořádá na podzim roku 2017. Ocení jej studenti prvních i vyšších ročníku – zjistí například, jak zvládnout náročné zkouškové období.

29. srpna 2017


Objevte možnosti studia v zahraničí

Chcete získat cenné akademické zkušenosti a poznat nové prostředí? Vyjeďte za studiem do zahraničí. Brány evropských, amerických i asijských univerzit jsou studentům UK otevřeny dokořán.

29. srpna 2017


Juniorská univerzita na UK již po třetí!

Juniorská univerzita na Univerzitě Karlově již po třetí! Program simulující vysokoškolské studium je určen pro studenty středních škol (v případě víceletých gymnázií pro studenty vyššího stupně). Pilotní projekt se uskutečnil v akademickém roce 2015/2016.

29. srpna 2017


Zúčastněte se soutěže o prestižní Bolzanovu cenu

Bolzanova cena je prestižní cenou Univerzity Karlovy udělovanou studentům za mimořádně objevné práce s vynikajícím tvůrčím obsahem a zpravidla s interdisciplinárním tématickým přesahem zpracované uchazečem v průběhu studia. Jde o mimořádné ocenění jednotlivců z řad studentů Univerzity Karlovy. Udělení ceny se osvědčuje diplomem a je s ním spojena peněžitá odměna.

9. srpna 2017


Zveme nové studenty na Orientační týden 2017

Během Orientačního týdne se dozvíte mnoho zajímavého o Univerzitě Karlově, knihovnách a informačních zdrojích, financích, možnostech studia v zahraničí, informačním systému UK a zájmové činnosti studentů.

17. července 2017


IPSC hledá brigádníka pro prodejnu UK POINT

Více informací o UK Pointu (prodejna propagačních předmětů UK) najdete na adrese: http://point.cuni.cz či na facebooku: https://www.facebook.com/ukpoint/timeline.

6. června 2017


Přijmeme zaměstnance na pozice referentů informačních služeb

Rektorát Univerzity Karlovy příjme pracovníky na pozici odborný pracovník – referent informačních služeb se zaměřením na uchazeče o studium a propagaci studijní nabídky.

26. května 2017


Hledáme kolegu či kolegyni pro oblast práce s absolventy

Hledáme asistenta/asistentku pro oblast vztahů s absolventy Univerzity Karlovy: studentku/studenta v posledních ročnících studia, či doktorandku/doktoranda na cca 20 hodin týdně práce (za cca 150,-/hod).

25. května 2017


Přihlašte se do vzdělávacího programu Tvůrčí skupiny elévů

Český rozhlas na podzim tohoto roku otevírá další ročník vzdělávacího programu Tvůrčí skupiny elévů. Během května mají studenti šanci zaslat přihlášky do tohoto programu.

5. května 2017


Vyhlášení výtvarné soutěže pro mladou generaci

Technologická agentura ČR (TA ČR) vyhlašuje celorepublikovou výtvarnou soutěž s názvem „Jak to vidíš? - Perspektiva #ČeskýNápad“ pro mladou generaci bez omezení věku.

20. dubna 2017


Kariérní den na MŠMT

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy pořádá ve středu 26. dubna 2017 v čase od 14 do 16 hodin Kariérní den. Účastníci se dozví o možnostech pracovního uplatnění na MŠMT se zaměřením na specifika práce v oblasti operačních programů.

20. dubna 2017


Výběrové řízení na pozici Director v Unesco

V příloze si Vám dovolujeme postoupit informaci o výběrovém řízení na pozici Director, Division of Ecological and Earth Sciences and Secretary of the Man and the Biosphere Programme (MAB) v sekretariátu UNESCO v Paříži.

19. dubna 2017


Assessment centrum nanečisto

Přijďte si vyzkoušet Assessment centrum nanečisto! Získáte zkušenost, co je AC, jak probíhá a jaké typy úloh vás mohou čekat. Především však dostanete zpětnou vazbu na svůj výkon, která vám může pomoci cíleně se připravovat na další výběrová řízení na pozice, o které usilujete.

11. dubna 2017


Rozvoj soft skills a akad. kompetencí pro doktorandy a postdoktorandy

Cyklus seminářů a workshopů zaměřených na rozvoj kompetencí využitelných při studiu a vědecké i pedagogické práci

11. dubna 2017


Kurz Specifika VŠ studia studentů se zdravotním postižením

Dvoudenní kurz pro zaměstnance UK

9. března 2017


Nabídka míst v Ústavu struktury a mechaniky hornin AV ČR

Nabídka míst v Ústavu struktury a mechaniky hornin AV ČR.

8. března 2017


Hledáme kolegu či kolegyni na pozici referent sociálních služeb

Rektorát Univerzity Karlovy, odbor Informační, poradenské a sociální centrum, hledá nového kolegu či kolegyni na pozici odborný pracovník – referent Oddělení sociálních služeb.

3. března 2017


Kariérní den PřF UK - setkání studentů. absolventů a firem

Kariérní den Přírodovědecké fakulty UK je jež tradiční akcí, během níž se studentům či absolventům prezentují soukromé společnosti, jejichž obor činnosti se protíná se vzdělanostním zázemím, které poskytují různé obory této fakulty.

18. února 2017


IPSC připravilo pro tento semestr vzdělávací akce pro zaměstnance UK

IPSC RUK připravilo pro letní semestr akademického roku 2016/2017 vzdělávací akce pro zaměstnance.

16. února 2017


Semináře o rozvoji pedag. kompetencí doktorandů a akad. pracovníků UK

V letním semestru AR 2016/2017 se uskuteční první semináře na téma rozvoje pedagogických kompetencí doktorandů a akademických pracovníků Univerzity Karlovy. Cílem těchto seminářů je rozvoj pedagogických dovedností, a to např. výukovými metodami, které bývají obecně charakterizovány jako „student-centered“. Sérii prvních čtyř seminářů na toto téma otevře hostující profesorka Sarah Leupen, University of Maryland, Baltimore County. Certifikovaná lektorka pro oblast student-centered learning, team-based learning metod.

7. února 2017


Ministerstvo průmyslu a obchodu hledá nové kolegy

Do našeho oddělení na Ministerstvu průmyslu a obchodu hledáme nové kolegy. Chtěl bych Vás touto cestou poprosit, zda byste mohla vyvěsit přiložený inzerát na patřičných místech, případně jej předat dál. Pozice je vhodná pro čerstvé absolventy a absolventky.

6. února 2017


Rozviňte své schopnosti na seminářích na rozvoj kariéry

V rámci cyklu seminářů na podporu rozvoje kariéry, který pro studenty UK připravujeme na zimní semestr, se zaměříme na to základní. Poradíme, jak správně připravit životopis a jak zaujmout motivačním dopisem, a také se zaměříme na poznání vlastní osobnosti, kdo jsme a kam směřujeme.

2. února 2017


Nabídka volných služebních míst na MVČR

Ministerstvo vnitra vyhlašuje výběrová řízení na 3 služební místa.

26. ledna 2017


Veletrh pražských veřejných vysokých škol

Pražské veřejné vysoké školy zvou středoškolské studenty na veletrh studijních příležitostí „veletrh pražských veřejných vysokých škol“. Na veletrhu budou vysoké školy prezentovat své bakalářské a víceleté magisterské studijní obory.

5. ledna 2017


Přípravné kurzy pro uchazeče - připravte se na přijímací zkoušky!

Přípravné kurzy, modelové otázky – připravte se na přijímací zkoušky!

4. ledna 2017


Dny otevřených dveří fakult UK a prezentační akce studijní nabídky

Seznam dnů otevřených dveří jednotlivých fakult UK a prezentačních akcí studijní nabídky.

27. listopadu 2016


Aktuální nabídky stipendií pro zahraniční výjezdy

Vše o aktuální nabídce letních škol, stipendií a nadací pro zahraniční studium.

25. listopadu 2016


Advent na Univerzitě Karlově

28. listopadu 2016 se Univerzita Karlova otevře všem svým studentům, absolventům, zájemcům o studium i přátelům při společné oslavě adventu.

25. listopadu 2016


Reprezentační ples Univerzity Karlovy

Reprezentační ples Univerzity Karlovy se uskuteční 13. ledna 2017 od 20:00 v Paláci Žofín v Praze.

24. listopadu 2016


Mikulášský týden 2016

Ve dnech 28. – 2. 12. 2014 proběhne tzv. Mikulášský týden. Nakladatelství Portál nabídne ve svém areálu v Praze 8 – Kobylisích a v knihkupectví v Jindřišské ulici učebnice i další knihy Portálu se slevou 20–80 %. Dále bude celý týden 28.12. - 4.12. 20 % sleva na e-shopu na veškerou produkci Portálu (kromě e-knih).

24. listopadu 2016


ÚJOP UK hledá brigádníka na administrativní výpomoc

Ústav jazykové a odborné přípravy UK hledá brigádníka na administrativní výpomoc.

20. listopadu 2016


Seminář Problematika studentů s duš. onemocněním

Praktický seminář bude orientován na sdílení zkušeností se zabezpečením studia studentů s duševním onemocněním. Zaměříme se na analýzu konkrétního případu a jeho řešení. Ukončení semináře: 12 hod. Seminář je určen zaměstnancům UK.

14. listopadu 2016


Trimed Job 2016 - veletrh práce 3. LF UK

Veletrh práce 3. LF UK TRIMED JOB 2016 má za cíl usnadnit studentům lékařské fakulty vstup do zaměstnání. Účastníci budou mít možnost osobní konzultace se zástupci jednotlivých zdravotnických zařízení, a probrat nejen nabídku pracovních míst, ale též si domluvit stáže či praxe. Důležitým bodem programu budou přednášky, které přiblíží účastníkům charakter jednotlivých oborů, nastíní, co absolventa čeká po obdržení diplomu a předvedou možnosti práce lékaře v zahraničí.

7. listopadu 2016


25% sleva na ubytování pro uchazeče o studium na UK!

25% sleva na ubytování pro uchazeče o studium na UK! Uchazeči o studium a jejich rodinní příslušníci mohou v době přijímacích řízení požádat o ubytování v kolejích Univerzity Karlovy za zvýhodněnou cenu pro hostinské ubytování.

7. listopadu 2016


Dokonalý vzhled diplomky? Zkuste LaTeX!

Kurz LaTeXu pro úplné začátečníky, především studenty, ale i jiné zájemce.

26. října 2016


Kurz vaření! Pojďte se naučit uvařit něco dobrého i výživného!

Toužíte se zdokonalit ve svých kuchařských dovednostech? Rádi byste se dozvěděli více o zásadách správného stravování a pozitivně změnili svůj jídelníček? Potom právě pro Vás je určen nově otevíraný kurz studentského vaření, jehož cílem je vyvrátit často slýchaný názor, že studenti na vysoké škole nemají dostatek času a peněz, aby se mohli kvalitně stravovat.

17. října 2016


Konference o kvalitě vzdělávací činnosti a jejím hodnocení

Téma konference se odvíjí od současných proměn legislativního rámce a od setrvale stoupajících nároků na kvalitu v univerzitním vzdělávání. Nedílnou součástí odborné diskuse k příspěvkům bude reflexe nových trendů ve vysokoškolském vzdělávání a z nich plynoucích požadavků na pedagogické kompetence akademických pracovníků.

17. října 2016


University of Sydney nabízí stipendium mladým výzkumníkům

Australská The University of Sydney vypisuje stipendia pro studenty českých vysokých škol pro rok 2017, zaměřená na postgraduální (PhD) programy se zaměřením na Komplexní Systémy. Jedná se o HDR stipendia (High Degree of Scholarship).

11. října 2016


Přijmeme kolegu na DPČ pro oblast IT podpory

Informační, poradenské a sociální centrum RUK přijme tři nové kolegy na dohodu o pracovní činnosti na cca 20 hodin týdně pro tyto oblasti: podpora zahraničních uchazečů a studentů, IT podpora a vztahy s absolventy. Nabídfky jsou vhodné i prto studenty či čerstvé absolventy, nástup ihned. Podrobnosti v textu.

9. října 2016


Hledáme studenty pro asistence při studiu

Hledáme asistenta/asistentku pro oblast vztahů s absolventy Univerzity Karlovy: studentku/studenta v posledních ročnících studia, či doktorandku/doktoranda na cca 20 hodin týdně práce.

9. října 2016


Shlédněte krátké ohlednutí za Veletrhem Absolvent

Nestihli jste se zúčastnit Veletrhu Absolvent? Zajímá Vás, jak funguje spojení historických budov Karolina a moderní techniky? Chcete vidět ukázky prezentací firem, státních institucí a neziskového sektoru? To vše se dozvíte v reportáži o našem veletrhu, jenž probíhal současně se Studentským jarmarkem.

7. října 2016


Spustili jsme pro vás nový univerzitní e-shop

Spustili jsme nový univerzitní e-shop, více v přiložením odkaze.

2. října 2016


Doprovodné semináře k Veletrhu Absolvent

Doprovodné semináře k Veletrhu Absolvent budou probíhat po celý týden od 3. října 2016 do 7. října 2016. Nenechte si ujít příležitost na podpořit rozvoj Vaší kariéry.

26. září 2016


Hledáme pracovníka digitalizace studijních zdrojů

Do týmu pracovníků IPSC RUK hledáme pracovníka na pozici digitalizátora studijních materiálů pro potřeby studentů UK se zrakovým postižením. Požadujeme minimálně dokončené středoškolské vzdělání, uživatelskou znalost běžných počítačových programů, flexibilitu, nekonfliktnost a ochotu učit se. Zkušenost s problematikou podpory osob se zrakovým postižením je výhodou.

8. září 2016


Seminář pro nově přijaté studenty se speciálními potřebami

V rámci Orientačního týdne se nově přijatí studenti se speciálními potřebami mohou zúčastnit semináře, ve kterém budou informováni o systému podpory na Univerzitě, o klíčových službách a o modifikaci podmínek studia. Přítomni budou pracovnice Kanceláře pro studenty se speciálními potřebami a vybraní pracovníci fakult.

8. září 2016


Zveme naše nové studenty na Orientační týden 2016

Během Orientačního týdne se dozvíte mnoho zajímavého o Univerzitě Karlově, knihovnách a informačních zdrojích, financích, možnostech studia v zahraničí, informačním systému UK a zájmové činnosti studentů.

16. srpna 2016


Hledáme organizační posily na korunovaci Karla IV.!

Hledáme organizační posily do průvodu a korunovačních slavností Karla IV.!

10. srpna 2016


Mezinárodní kongres buněčné biologie

Přijďte se dozvědět novinky z buněčné biologie na mezinárodním kongresu pořádáném v Praze.

19. července 2016


Nabídky zaměstnání, brigád a stáží pro studenty

Projděte si nabídku zaměstnání, brigád a stáží.

20. června 2016


Společnost Amazon hledá HR konzultanty

Společnost Amazon hledá pro svůj tým kolegy na pozici HR konzultanta se znalostí anglického a dalšího cizího jazyka.

15. června 2016


Assessment Centrum nanečisto! - seminář pro doktorské studenty

Řada firem a institucí dnes vybírá své zaměstnance prostřednictvím půldenních či celodenních programů, které se nazývají Assessment Centra (AC). V AC bývají zahrnuty jak výkonové testy, tak individuální a skupinové úkoly, při kterých pozorovatelé sledují výkon kandidátů. Na konci pozorovatelé vyhodnotí nejúspěšnější kandidáty vzhledem k dané pracovní pozici.

2. června 2016


Nabídka pracovních míst (nejen) pro absolventy PedF UK

Fakultní jesenická škola – ZŠ a ZUŠ (MHD Praha) přijme od září 2016 učitele/ku 1. stupně ZŠ, učitele/ku M, TV, F, ICT a dále vychovatelku ŠD.

21. května 2016


Role vzdělávání v prevenci násilného extremismu – přednáška

Rektor Univerzity Karlovy v Praze a Česká komise pro UNESCO si Vás dovouje pozvat na přednášku, kterou přednese generální ředitelka UNESCO, paní Irina Bokovová.

12. května 2016


Oslaďte si život s Univerzitou Karlovou!

Chcete sebe nebo své blízké sladce odměnit? Hledáte vhodný dárek za úspěšně složenou zkoušku, státnice či náročný pracovní úkol? V UK Pointu v Celetné 14 máme nově k dostání čokoládové pralinky. V balení jsou čtyři pralinky čtyř různých příchutí za cenu 94 Kč.

12. května 2016


Etika vědecké práce a odpovědnost vědců k výsledkům bádání – přednáška

Zveme Vás na poslední přednášku Klubu Alumni UK tohoto semestru, kterou prosloví emeritní rektor Univerzity Karlovy Prof. PhDr. Ing. Ivan Wilhelm, CSc., dr. h. c. mult.

12. května 2016


Zahradní slavnost Univerzity Karlovy

Tradiční Zahradní slavnost UK se letos opět uskuteční v prostorách Senátu PS PČR ve Valdštejnské zahradě. Program slavnosti naleznete na pozvánkách.

12. května 2016


Seminář pro zájemce o práci ve zdravotnictví (nejen) pro absolventy PřF

Absolvovali jste Přírodovědeckou fakultu UK a rádi byste pracovali ve zdravotnictví? Zveme Vás na seminář, kde získáte: Přehled o požadavcích pro získání odborné způsobilosti k výkonu zdravotnického povolání odborného pracovníka v laboratorních metodách a informace o dalším možném profesním růstu bioanalytika. Podrobné informace o absolvování akreditovaného kvalifikačního kurzu Odborné zdravotnické laboratorní metody, doplněné o vlastní zkušenosti a poznatky, zejména o tom, jakým způsobem se lze na kurz přihlásit, jaká je jeho časová a finanční náročnost, rozsah probírané látky další tipy.

10. května 2016


Státní zámek Vimperk přijme edukačního pracovníka

Národní památkový ústav, správa státního zámku Vimperk vypisuje výběrové řízení na místo edukačního pracovníka.

3. května 2016


Internetový obchod Amazon nabízí pozice v oblasti HR

Internetový obchod Amazon nabízí pozice v oblasti HR s aktivni znalostí německého a anglickeho jazyka.

2. května 2016


UK přispěje studentům na Univerzitní maraton

Univerzita si pro vás připravila malý dárek. Štafetám UK, které budou složeny minimálně ze tří současných studentů UK, přispěje na startovné v Univerzitním maratonu částkou 4 000 Kč.

30. dubna 2016


Letní školy 2016

Seznam univerzitních letních škol pro rok 2016.

30. dubna 2016


Rektorský sportovní den 2016 - akce pro studenty, pedagogy i zaměstnance UK

Termín rektorského sportovniho dne UK je stanoven na středu 4. května 2016. Webové stránky Rektorského dne jsou dostupné na adrese http://rektorskyden.cuni.cz.

29. dubna 2016


Již v neděli proběhne Studentský Majáles

V letošním roce proběhne už čtvrtý ročník Studentského Majálesu. Festival vznikl z iniciativy aktivních studentů a studentek několika pražských vysokých škol, kteří nebyli spokojeni se současnou podobou majálesových oslav a chtěli je svým charakterem více přiblížit tradici studentských majálesů z let šedesátých.

29. dubna 2016


Výsledky soutěžě o návrh řešení prostor UK POINTU

Ve středu 20. dubna proběhlo hodnotící zasedání poroty k soutěži o návrh řešení prostor univerzitní prodejny propagačních a reprezentačních předmětů UK Point.

28. dubna 2016


Jak nastartovat byznys v SIA? Workshop a setkání s porotou

Poslední ze série letošních workshopů je pro ty, kteří zvažují účast v programu Social Impact Award a chtějí si zkusit, kam jejich nápad či existující projekt se společenským dopadem může posunout letní akcelerační program, pokud se probojují mezi finalisty.

15. dubna 2016


Přijmeme kolegu/kolegyni na pozici Referent informačních služeb

Rektorát Univerzity Karlovy v Praze přijme pracovníka na pozici odborný pracovník referent informačních služeb se zaměřením na mobility studentů a zahraniční studenty.

13. dubna 2016


Česká spořitelna opět otevřela svůj Absolventský program

Končíš magisterské studium a přemýšlíš co po škole? Česká spořitelna otevřela opět svůj Absolventský program. Během 1 roku poznáš jak funguje celá banka, setkáš se s top managementem a budeš rozvíjet své dovednosti pomocí kreativních workshopů a tréninků. Více informací nalezneš http://bit.ly/SporkaAbsolventskyProgram.

6. dubna 2016


V dubnu se odehraje univerzitní fotbalový turnaj UniCup

Již brzy, 21. 4. se uskuteční druhý ročník univerzitního fotbalového turnaje UniCup.

3. dubna 2016


Přednáška Mikea Welche na téma IELTS: Becoming a Global Student

British Council ve spolupráci s Univerzitou Karlovou v Praze vás srdečně zve na přednášku IELTS Business Development manažera pro Evropu Mikea Welche na téma IELTS: Becoming a Global Student, která se koná dne 5. dubna 2016 v 10 hod. v budově Právnické fakulty UK, místnost č. 101. Přednáška bude v anglickém jazyce.

31. března 2016


Přednáška o studijních a vědeckých pobytech na Islandu

Evropské centrum Univerzity Karlovy v Praze ve spolupráci s University of Iceland vás srdečně zvou na přednášku pořádanou v rámci projektu „Sharing Good Practice In European Science And Research Projects“.

30. března 2016


Den deloživotního vzdělávání & Festival absolventů

Univerzitě Karlově záleží i na jejích absolventech – přijďte se o tom přesvědčit a dozvědět se, jaké možnosti univerzita a její fakulty pro své absolventy nabízejí. Představíme vám širokou nabídkou vzdělávacích programů zájmových i profesních (pro lékaře, právníky, učitele, děti…), určených pro občany ČR i pro cizince či s možnostmi vzdělávání prostřednictvím internetu.

21. března 2016


Rozvoj soft skills a akad. kompetencí pro doktorandy a postdoktorandy

Vážené studentky, vážení studenti doktorských studijních programů, vážení „post-doc“ pracovníci UK, IPSC UK pro vás připravilo další cyklus seminářů a workshopů zaměřených na rozvoj kompetencí využitelných při studiu a vědecké i pedagogické práci.

17. března 2016


Novinky v UK Pointu – odznaky UK, turistické známky a nové CD

V roce 2016 tomu bude 700 let, co se narodil jeden z nejvýznamnějších Čechů Karel IV. Připomeňte si toto výročí zakoupením výroční turistické známky s portrétem Karla IV. či poslechem CD Carolus IV. s hudbou Prahy za doby Karla IV. od renomovaného souboru Schola Gregoriana Pragensis ve spolupráci se sopranistkou Hanou Blažíkovou.

25. února 2016


V rámci oslav 700 let od narození Karla IV. organizuje UK řadu aktivit

V rámci oslav 700 let od narození Karla IV. organizuje UK řadu aktivit

25. února 2016


Arteterapie – rozšíření našich poradenských služeb

Naše poradny IPSC rozšiřují své služby o expresivní terapeutický přístup - arteterapii.

22. února 2016


Probíhá Informační týden - neváhejte se nás zeptat na přijímací řízení

Každoroční akce, která všem zájemcům a uchazečům o studium Univerzity Karlovy poskytuje před blížícím se podáním přihlášek na VŠ ucelený přehled informací o studiu na naší univerzitě.

22. února 2016


IPSC otevřelo nová informační a poradenská místa

Kromě tradičních prostor (Celetná 13, Školská 13a) budou nově služby IPSC poskytovány v odpoledních hodinách také na kolejích UK Hvězda a Švehlova.

20. února 2016


Equal Pay Day – ženy sobě 18. a 19. března 2016

Equal Pay Day, nebo-li den rovnosti příjmů pro obě pohlaví je celosvětovou akcí. Symbolem, který poukazuje na rozdíly v příjmech se stala červená kabelka, taška či peněženka...

Více na http://www.equalpayday.cz

19. února 2016


Rozviňte své schopnosti na seminářích na rozvoj kariéry

V rámci cyklu seminářů na podporu rozvoje kariéry, který pro studenty UK připravujeme na zimní semestr, se v březnu zaměříme na to základní. Poradíme, jak správně připravit životopis a jak zaujmout motivačním dopisem, a také se zaměříme na poznání vlastní osobnosti, kdo jsme a kam směřujeme.

17. února 2016


Stáže pro studenty ze Středočeského kraje

Jste student a bydlíte či studujete ve Středočeském kraji? Mohla by Vás zajímat nabídka zahraniční stáže pro studenty.

10. února 2016


Nakladatelství Karolinum nabízí již více než 300 e-knih

Máte chuť začíst se do povídek Bohumila Hrabala? Nebo sháníte studijní materiály na zkoušku? Portfolio e-knih Nakladatelství Karolinum obsahuje více než 300 titulů, zahrnujících vědecké monografie, učební texty i beletrii v češtině, angličtině i dalších jazycích.

3. února 2016


Sleva na kurzy Jazykové školy JIPka pro zaměstnance a absolventy

Univerzita Karlova navázala koncem uplynulého roku partnerství s Jazykovou školou JIPKa, díky kterému mohou její zaměstnanci a členové absolventského Klubu Alumni využít zajímavých slev.

22. ledna 2016


Výsledky udílení 22. ročníku Bolzanovy ceny

Bolzanova cena je prestižní cenou Univerzity Karlovy. Je udílena za vysoce objevné práce s vynikajícím tvůrčím obsahem a zpravidla s interdisciplinárním tematickým přesahem, které uchazeči zpracovali během svého studia. Kdo byl oceněn tento ročník?

20. ledna 2016


Informace pro uchazeče se speciálními potřebami

Kancelář pro studenty se speciálními potřebami nabízí kromě již zrealizovaných seminářů i skupinové či individuální konzultace. Uchazeči se mohou dozvědět informace o nabídce studijních programů, o možnosti modifikace přijímacího řízení, o systému podpory a podpůrných službách. Nabízeny jsou konzultace i na půdě středních škol.

11. ledna 2016


Přijďte na dny otevřených dveří na fakultách!

Chcete navštívit fakultu, o které přemýšlíte? Chybí vám nějaké informace? Přijďte na fakultní den otevřených dveří a dozvíte se mnohem více!

11. ledna 2016


Nové bakalářské a magisterské programy v cizím jazyce

V sekci „publikace“ nyní naleznete aktualizovanou brožuru s přehledem bakalářských a magisterských oborů v cizících jazycích pro rok 2016/2017

8. ledna 2016


Chcete si během studia přivydělat? Společnost G4S nabízí brigádu.

Chcete si během studia přivydělat?  Společnost G4S, která se věnuje poskytování bezpečnostních řešení, nabízí brigády pro studenty.

7. ledna 2016


Svatoštěpánské setkání - tradiční setkání členů Klubu Alumni

Tradiční setkání členů Klubu Alumni UK. Setkání proběhne v kostele Zvěstování Panně Marii při klášteře

sv. Gabriela na Smíchově, Holečkova ul. 10. Jde o objekt umělecky vyzdobený zcela ojedinělým stylem z druhé poloviny 19. století, kterým je Beuronská umělecká škola. Kostel sv. Gabriela je její druhou nejucelenější památkou na světě, a to po kapli sv. Maura v Německu.

17. prosince 2015


Stáž v Bruselu

Nabídka stáží od Danube Region Strategy v Brueselu.

16. prosince 2015


Veletrh pražských veřejných vysokých škol

Pražské veřejné vysoké školy zvou středoškolské studenty na veletrh studijních příležitostí „Study in Prague – veletrh pražských veřejných vysokých škol“. Na veletrhu budou vysoké školy prezentovat své bakalářské a víceleté magisterské studijní obory.

15. prosince 2015


Kompenzační pomůcky a notebooky k zapůjčení!

Studenti se speciálními potřebami mohou po dobu svého studia využít možnosti zapůjčení kompenzačních pomůcek. Službu nabízí Informační, poradenské a sociální centrum a je určena všem studentům, kteří jsou vedeni v evidenci studentů se speciálními potřebami v rámci informačního systému Student na domovské fakultě studenta.

14. prosince 2015


Soutěž studentů o návrh řešení prostor UK Point

Univerzita Karlova v Praze vyhlašuje studentskou architektonickou soutěž, jejímž předmětem je zpracování návrhu prostor kontaktního místa pro veřejnost – UK Pointu. Jedná se o prodejnu propagačních a reprezentačních předmětů sídlící v Celetné ulici.

10. prosince 2015


Supervize pro asistenty při studiu na UK

Supervize pro asistenty při studiu na UK pod vedením dr. Junkové se uskuteční 8. 12 .2015 od 14hod. ve Školské 13a. Registrace na supervizi probíhá u Mgr. Alice Rytychové na emailu alice.rytychova@ruk.cuni.cz.

1. prosince 2015


Seminář pro uchazeče o studium se speciálními potřebami

Kancelář pro studenty se speciálními potřebami na UK organizuje seminář pro uchazeče o studium se speciálními potřebami. Setkání se uskuteční 10. 12. 2015 od 15 hod. Registrace probíhá u Mgr. Alice Rytychové na emailu alice.rytychova@ruk.cuni.cz

1. prosince 2015Prezentace Přípravné kurzy k přijím. zkouškám ke stažení!

23. listopadu 2015


Přijďte oslavit advent s Univerzitou Karlovou!

2. prosince 2015 se Univerzita Karlova otevře všem svým studentům, absolventům, zájemcům o studium i přátelům při společné oslavě adventu. V čase od 1400 do 1800 budete moci ve venkovních prostorách Karolina potkat zástupce fakult, studentských i absolventských spolků a při kávě či svařeném vínu si užít další program.

13. listopadu 2015


Specifika VŠ studia studentů se zdravotním postižením na UK

Nabízený vzdělávací kurz je zaměřený na osvojení základních znalostí a dovedností úzce spjatých se specifickými studijními a komunikačními nároky jednotlivých skupin studentů se zdravotním postižením. Kurz je určen pro všechny pracovníky univerzity, kteří přicházejí do kontaktu se studenty – zejména pro kontaktní osoby, garanti studijních oborů, pracovníci studijních oddělení a knihoven, ostatní administrativní a poradenští pracovníci a vyučující. Důležitým zdrojem informací může být kurz i pro začínající studijní asistenty.

11. listopadu 2015


Evropská konference žen pořádaná WFWP

Workshop pro studentky a mladé ženy, které mají zájem o bližší spolupráci s WFWP a chtějí se aktivně připravit na převzetí vedoucí role ve společnosti a podílet se na realizaci společensky prospěšných projektů WFWP. Obsahem workshopu je bližší seznámení s vizí a cíli WFWP a brainstorming s výhledem na přípravu vzdělávacího projektu EU.

9. listopadu 2015


Developing effective presentations in English

Potřebujete vystoupit na konferenci a v angličtině přednést přednášku o svém výzkumu? Chcete se dozvědět, jak připravit prezentaci, která vaše publikum neuspí a přitom sdělí vše potřebné a důležité? Máte zájem seznámit se se základními principy grafického designu, které vám umožní připravit efektivnější snímky v PowerPointu, či jiném programu?

2. listopadu 2015


Pojďte se naučit, jak psát strukturované dokumenty ve Wordu!

Kurz bude zaměřen na efektivní práci s delším dokumentem. Posluchači se naučí vhodně používat styly, vyzkouší si různé druhy stylů a naučí se využít generování obsahu založeného na stylech (obsah, seznam vyobrazení). Velmi praktické je také využití oddílů, což si posluchači vyzkouší na praktických příkladech.

20. října 2015


Zdokonalte své asertivní dovednosti na našem semináři!

Hlavním cílem je ujasnit si, co je a není asertivita a procvičit si vybrané asertivní postupy. Kromě vymezení toho, co je (a není) asertivita, se podíváme i na čtyři základní typy chování v konfliktní situaci (agresivní, pasivní, manipulativní a asertivní), na základní asertivní vzorec, manipulativní pověry a asertivní práva. Těžištěm kurzu bude procvičení vybraných asertivních postupů (zejména uplatňování oprávněného požadavku a odmítání žádosti o laskavost). Budeme střídat interaktivní výkladové bloky, diskusi a praktický nácvik.

20. října 2015


Nabídka dlouhodobých stáží v rámci spolupráce UK s Českou televizí

19. října 2015


Vyhlášení výsledků soutěže o návrh interiéru Stud. klubu Celetná

V červnu tohoto roku byla vyhlášena studentská soutěž o návrh řešení prostor Studentského klubu Celetná. V rámci soutěže měli účastníci za úkol zpracovat dvě varianty návrhu interiérových úprav klubu – první počítající s jeho stávajícími prostory a druhou, znázorňující jak by klub mohl fungovat v případě budoucího rozšíření o další prostory.

Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne ve středu 21. října od 18:30 hod. přímo v hlavním sále klubu, kam jste srdečně zváni. Během akce budete mít příležitost seznámit se s vytvořenými projekty a dozvíte se, který z nich byl oceněn jako nejlepší odbornou porotou i studenty UK.

19. října 2015Přijďte se připravit na obtížný rozhovor!

V kurzu si prakticky posílíte svoje vyjednávací dovednosti se spolupracovníkem, klientem i v týmu. Díky vědomému využití nástrojů, technik a strategií rozhovoru si s partnerem v rozhovoru rychleji porozumíte a nenásilně uspokojíte svoje potřeby, aniž byste jeho potřeby narušili. Zároveň si ozřejmíte, jak chránit v rozhovoru svou osobní i profesní hranici, a tak předejít syndromu vyhoření.

5. října 2015


Hledáme pracovníka pro digitalizaci studijních zdrojů

Do týmu pracovníků Caroliny – střediska digitalizace studijních zdrojů IPSC RUK hledáme pracovníka na pozici digitalizátora studijních materiálů pro potřeby studentů UK se zrakovým postižením. Požadujeme minimálně dokončené středoškolské vzdělání, uživatelskou znalost běžných počítačových programů, flexibilitu, nekonfliktnost a ochotu učit se. Zkušenost s problematikou podpory osob se zrakovým postižením je výhodou.

30. září 2015


Aktuální témata vysokoškolského poradenství - kurz pro VŠ poradce

Aktuální témata vysokoškolského poradenství

29. září 2015


Nově otevřena Carolina – středisko digitalizace studijních zdrojů

Od 1. 9. 2015 je nově otevřena Carolina – středisko digitalizace studijních zdrojů v Celetné 20 (místnost 132a). Pracoviště zpřístupňuje studijní literaturu studentům se speciálními potřebami.

22. září 2015


Přijďte na Orientační týden pro studenty prvních ročníků

Během Orientačního týdne se dozvíte mnoho zajímavého o Univerzitě Karlově, knihovnách a informačních zdrojích, stipendiích, možnostech studia v zahraničí, informačním systému UK a zájmové činnosti studentů. Každý den pro vás připravujeme sled přednášek a prezentací, které vám pomohou lépe se zorientovat ve světě naší — a teď již i vaší — univerzity. Získané informace vám usnadní počátky studia a umožní rychleji a efektivněji reagovat na situace, se kterými se v jeho průběhu setkáte.

21. září 2015


Vyberte nejlepší návrh nové podoby studentského klubu!

V červnu tohoto roku byla vyhlášena studentská soutěž o návrh řešení prostor Studentského klubu Celetná. V rámci soutěže měli účastníci za úkol zpracovat dvě varianty návrhu interiérových úprav klubu – první počítající s jeho stávajícími prostory a druhou, znázorňující jak by klub mohl fungovat v případě budoucího rozšíření o další prostory. Do uzávěrky, která byla stanovena na 31. srpna byly shromážděny čtyři soutěžní projekty, s nimiž se můžete seznámit prostřednictvím níže uvedených webových stránek. Svého favorita potom můžete na stejném místě podpořit v hlasování o zvláštní cenu studentů UK. Vytvořené návrhy si navíc od října budete moci prohlédnout také v tištěné formě prostřednictvím výstavy probíhající přímo ve Studentském klubu Celetná.

20. září 2015


Přispějte i vy zakoupením srdíčka na pomoc vážně nemocným dětem!

Univerzita Karlova se rozhodla podpořit iniciativu neziskové organizace Život dětem a zapojit se do známé veřejné sbírky Srdíčkové dny zaměřené na podporu vážně nemocných dětí. Podzimní celorepubliková sbírka se koná ve dnech 21.-25. 9., přičemž na univerzitě bude prodej probíhat ve středu 23. září.

17. září 2015


Přijďte si vybrat nové tričko, mikinu, deštník nebo něco jiného!

S blížícím se začátkem nového akademického roku k nám do UK Pointu dorazilo nové zboží. Za zmínku stojí především nové deštníky, které využijete v blížícím se podzimním počasí, slušivá trička, mikiny a mnoho dalších věcí. Konečně dorazily také hedvábné šátky a šály s motivem UK! Proto neváhejte a navštivte nás na adrese Celetná 14, Praha 1.

7. září 2015


Otevření Caroliny, střediska digitalizace studijních zdrojů

Od 1. 9. 2015 je po přestěhování otevřena Carolina a její studovna. Pracoviště zpřístupňuje studentům se speciálními potřebami studijní literaturu, digitalizuje studijní materiály a poskytuje další užitečné služby (tisk do Braillova písma, vazba, kurzy atd.). Pracoviště nově najdete v Celetné 20, místnost 132a (1.patro). Kontakt: 224 491 581, milos.smid@ruk.cuni.cz

31. srpna 2015


Zvýhodněné studentské vstupné na EXPO 2015 v italském Miláně!

Chystáte se, stejně jako my, letos navštívit světovou výstavu EXPO 2015? Informační, poradenské a sociální centrum UK Vám nyní nabízí možnost zakoupení zvýhodněné vstupenky – jako studenti UK za vstup zaplatíte pouze 10 EUR!

2. července 2015


Slevy pro zaměstnance a absolventy u CK ČEDOK

Cestovní kancelář Čedok připravila slevy na některé své zájezdy pro zaměstnance Univerzity Karlovy a členy Klubu Alumni.

19. června 2015


Seminář pro zájemce o práci ve zdravotnictví pro absolventy PřF

Absolvovali jste Přírodovědeckou fakultu UK a rádi byste pracovali ve zdravotnictví? Zveme Vás na seminář. Získáte přehled o požadavcích pro získání odborné způsobilosti k výkonu zdravotnického povolání odborného pracovníka v laboratorních metodách a informace o dalším možném profesním růstu bioanalytika. Více...

11. června 2015


Podívejte se na reportáž ze Zahradní slavnosti UK

Ve Valdštejnské zahradě Senátu se v úterý 2. června 2015 uskutečnila tradiční Zahradní slavnost Univerzity Karlovy. Záštitu nad slavností převzal senátor a emeritní rektor UK profesor Václav Hampl. Tradiční součásti programu zahradní slavnosti byla i krátká přednáška emeritního rektora Husitské teologické fakulty Jana Láška, věnovaná odkazu Mistra Jana Husa, který byl před 600 lety odsouzen za kacířství a upálen.

4. června 2015


Brigáda pro studenty

Informační, poradenské a sociální centrum Univerzity Karlovy hledá brigádníka – studenta architektury či příbuzných oborů pro řešení grafických návrhů na propagační akce.

2. června 2015


Ohodnoťe naše služby v dotazníku!

Vyjádřením svého názoru přispějete ke zlepšení kvality a k optimalizaci rozsahu poskytovaných služeb. Budeme velmi rádi, když nám věnujete několik minut na vyplnění dotazníku.

1. června 2015


Přednáška: Švédsko a udržitelný rozvoj – od vize k realitě

Srdečně Vás zveme na přednášku švédského experta Larse-Erika Liljelunda na téma Švédsko a udržitelný rozvoj - od vize k realitě s komentářem šéfporadce předsedy vlády ČR Vladimíra Špidly.

29. května 2015


„Jak uspět ve století technologických změn“ – přednáška Jana Mühlfeita

Odemkněte svůj potenciál. Uvědomte si svou výjimečnost, svou vizi a poslání a využijte svou jedinečnost! To vše vás čeká na večeru s Janem Mühlfeitem. Nezapomeňte se prosím registrovat pomocí níže uvedeného formuláře.

Jan Mühlfeit je globální stratég, kouč a mentor. Má za sebou 22 let úspěšného působení ve firmě Microsoft, mimo jiné na postu ředitele Microsoftu pro ČR a SR a později Chairman Europe. Je vyhledávaným koučem pro vrcholné manažery a spolupracuje s univerz...itami a firmami jako INSEAD, Cambridge, Gallup A SeedCamp. Jako řečník se zúčastnil globálních konferencí významných institucí – Světového ekonomického fóra, Evropské komise, OECD, Harvard, Cambridge, INSEAD and Economist. Čeští diváci si ho mohou pamatovat jako moderátora pořadu Rendez-vous na ČT24, kde působil v letech 2008-2010.

25. května 2015


Pravdu neupálíš. Pocta Janu Husovi, bývalému rektorovi UK

Univerzita Karlova si v tomto roce připomíná 600. výročí od upálení Mistra Jana Husa, tj. osobnosti, jež je významně spjata s několika místy: Husincem, Kostnicí, Betlémskou kaplí a velmi podstatně také s Univerzitou Karlovou – Mistr Jan Hus byl rektorem této univerzity a jeho bronzová socha od Karla Lidického je umístěna ve vnitřním dvoře areálu Karolina. Více informací je k dispozici na .

7. května 2015


Imunitní systém – online přednáška na ČT24

22. března 2015


Rozviňte svou empatii na semináři pro doktorandy!

Seminář je zaměřen na představení a nácvik empatie a aktivního naslouchání včetně jejich praktického využití při předcházení a řešení konfliktů. Pomocí modelových situací si mohou účastníci vyzkoušet vybrané techniky ve skupinách i v triádách.

16. března 2015


Navštivte Den celoživotního vzdělávání & Festival absolventů

Přijďte se seznámit se širokou nabídkou vzdělávacích programů zájmových i profesních (pro lékaře, právníky, učitele…), určených pro občany ČR i pro cizince či s možnostmi vzdělávání prostřednictvím internetu. Univerzitě Karlově záleží i na jejích absolventech – přijďte se o tom přesvědčit a dozvědět se, jaké možnosti univerzita a její fakulty pro své absolventy nabízejí.

11. března 2015


Reprezentační ples Univerzity Karlovy - vstupenky k sehnání v UK Pointu

Přijměte pozvání na Reprezentační ples Univerzity Karlovy, který se uskuteční 14. března 2015 od 20.00 v paláci na Žofíně. Volný prodej vstupenek pro akademiky a ostatní zájemce bude probíhat v UK Pointu v Celetné 14 v Praze a v pokladně Žofína od 4. března 2015.

8. března 2015


Stále nejste rozhodnuti, kam na školu? Využijte Informační týden!

Pokud stále ještě postrádáte jakoukoli informaci zásadní pro vaše rozhodování, jste tu správně! Posílíme vaše rozhodnutí, proč si vybrat právě Univerzitu Karlovu, a pomůžeme vám lépe se zorientovat v široké nabídce studijních programů, jež nabízejí jednotlivé fakulty.

23. února 2015


Výsledky Bolzanovy ceny pro talentované vědce UK

Bolzanova cena je prestižní cenou Univerzity Karlovy v Praze udělovanou studentům za mimořádně objevné práce s vynikajícím tvůrčím obsahem a zpravidla s interdisciplinárním tématickým přesahem zpracované uchazečem v průběhu studia. Jde o mimořádné ocenění jednotlivců z řad studentů Univerzity Karlovy. Udělení ceny se osvědčuje diplomem a je s ním spojena peněžitá odměna.

1. února 2015


Poslední šance na návštěvu výstavy Listopady

Výstava Univerzity Karlovy připomíná události 17. listopadů 1939 a 1989 i životní osudy těch, kteří je prožili a utvářeli. Jejím cílem je představit dějiny „listopadů“ od počátků do současnosti. Bude se věnovat jednak událostem spojeným s tímto datem, jednak svátku jako symbolu a jeho využívání a zneužívání v uplynulých pětasedmdesáti letech.

17. listopadu 2014
Máte dotaz?
Kontakty

Informační, poradenské a sociální centrum

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Tel.: (+420) 224 491 850

E-mail:


Další kontakty


Jak k nám