ZÁJEMCI O STUDIUM / 23. 11. / Informační den UK

Uvažujete o studiu na Univerzitě Karlově? Navštivte Informační den UK. Formou prezentací jednotlivých fakult v posluchárnách a na informačních stáncích představíme celou studijní nabídku. Uvítáme všechny zájemce o studium – přijďte a zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá. Srdečně vás zveme také na doprovodný program, jehož součástí budou nejrůznější prezentace, výstavy, muzeum apod. Jak studium na UK probíhá a co při něm můžete zažít? Odpoví vám také přímo naši současní studenti – najdete je v oblíbené studentské kavárně.

23. listopadu 2019

STUDENTI UK / Erasmus+ studijní pobyty a stáže

PRO STUDENTY UK

30. října 2019

KLUB ALUMNI UK / 24. 10. / Přednáška Niny Špitálníkové o KLDR

Málokomu se podaří pobývat v KLDR, aniž by vedle sebe měl všudypřítomného průvodce a byl neustále pod dohledem. Koreanistce Nině Špitálníkové se to povedlo v životě hned dvakrát. Jako jedna z mála se zúčastnila studijních pobytů na Kim Il-songově univerzitě za vlády obou posledních vládců - Kim Čong-ila a Kim Čong-una. Přednáška se zaměří na život studentky v nejuzavřejnější zemi světa a na každodenní život Severokorejců.

24. října 2019

STUDENTI UK / 17. 10. / První kroky absolventa

Pro studenty a čerstvé absolventy UK jsme připravili přednášku, která zodpoví základní otázky týkající se vstupu na pracovní trh.

17. října 2019

DOKTORANDI / 15. 10. / Rozvoj podnikavosti doktorandů

V rámci osmitýdenního programu rozběhnou účastníci pod dohledem zkušeného podnikatele-lektora vlastní reálný podnikatelský projekt, ověří si jeho potenciál v praxi a naučí se základním principům podnikavého přístupu k řešení problémů. Součástí je také mentoring a přímé napojení absolventů na lokální inkubátory, coworkingy atd.

15. října 2019

STUDENTI UK / 4. 10. / GA UK a jiné zdroje pro výzkum na UK

Univerzita Karlova nabízí svým studentům mnoho příležitostí, jak se aktivně zapojit do výzkumných projektů. Některé jsou organizovány přímo univerzitou, jiné univerzita získává od dalších tuzemských či zahraničních poskytovatelů. Během semináře bychom Vás rádi s těmito možnostmi seznámili a to zejména s důrazem na GA UK.

4. října 2019

STUDENTI UK / On-line testování pro studenty

Studentům nabízíme možnost zdarma využít aplikaci Salmondo na podporu kariérního poradenství a plánování. V aplikaci najdete řadu psychologických metod, mimo jiné také testy osobnosti a zájmové orientace. Najděte si cestu, která vám bude sedět.

17. září 2019

PRO PRVÁKY / 16.–20. 9. / Orientační týden

Během Orientačního týdne získáte mnoho praktických informací ke studiu na UK. V rámci plánovaných přednášek například zjistíte, jak účinně využívat univerzitní knihovny a informační zdroje. Mluvit se bude o financích i možnostech studia v zahraničí. Přednášející vás provedou všemi nástrahami univerzitního informačního systému SIS. Stranou zájmu nezůstane ani studentská zájmová činnost a studentské spolky.

19. července 2019

Máte dotaz?

Ovocný trh 560/5

Provozní doba a kontakty na oddělení